Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu
23:52
Televizní diváci poslali dvěma posledním finalistkám soutěže Česko hledá superstar rekordních 2 980 974 hlasů.
23:16
Devětasedmdesát procent hlasů dostala v posledním kole soutěže první česká superstar, kterou se stala Aneta Langerová.
23:16
Fakt ne, nevím, to musí posoudit ostatní, řekla na otázku, zda se cítí být superstar.
23:15
Nejsem od toho, abych soudila, ať soudí ostatní. Nevím jestli jsem českou superstar.
23:11
Moderátoři převzali od notářky výsledky soutěže. Napětí vrcholí. Ondřej rozlepuje obálku.
23:13
Porotci vynesli poslední verdikt. Ondřej Hejma a Ondřej Soukup tipují jako Superstar Šárku, Gábina Osvaldová a Milan Herman naopak Anetu. Ondřej Hejma: "Vidím dvě finalistky, jejichž sláva hvězd se dotýká. Jedna zpívá hudbu, která je mému srdci blizká, koupím si její CD a budu ho poslouchat v autě. Hudba druhé se na mě bude valit ze všech stran, její tvář z plakátů, fotek a z televize, bude pop idolem a její jméno je Šárka Vaňková." Gábina Osvaldová: "Mému srdci bližší byla Aneta." Ondřej Soukup: "Už to není o zpěvu. Strašně moc pravdy je na tom, co říkal předseda. Superstar je Šárka, protože Aneta je niternější, hlubší zpěvačka a myslím, že jí ani tak o titul superstar nejde." Milan Herman: "Už teď je jasné, že obě si zaslouží, aby vydaly desku, každá má své fanoušky. Vzhledem k tomu, že jsem založením taky rocker, tak bych hlasoval pro Anetu."
23:04
Moderátoři ukončili hlasování odpočítáváním od symbolického čísla 10. Hned poté zazněla společná píseň všech deseti finalistů Veď mě dál.
22:59
Publikum znovu na pódiu vítá všech deset finalistů soutěže. Moderátoři upozorňují, že hlasování o vítězi Hvězdné pěchoty končí dnešní půlnocí. Hodnost generála získa buď pětadvacetiletá Jarmilka, nebo osmnáctiletá Anna. Televize vyhlásí vítězku příští neděli. - více zde
22:57
V druhé části pořadu moderátoři uvítali diváky a pustili rekapitulaci soutěžních písní. Zbývají poslední minuty, kdy mohou diváci posílat své hlasy finalistkám, které v soutěži začínaly s čísly 3538 (Šárka) a 3122 (Aneta).
22:24
Fandíme Anetě! To není jen heslo, které se nyní doslechnete v Říčanech doslova na každém kroku. Je to i název akce, kterou Říčanští připravili na nedělní večer. Přenos finále soutěže Česko hledá SuperStar, kam se dostala říčanská rodačka Aneta Langerová, změnil nakrátko život v centru města. Na Masarykově náměstí je totiž umístěna obří obrazovka. - více zde
22:11
Do iDNES volá zákazník Eurotelu, že se jim se ženou zatím nepodařilo poslat hlas. Neodesláno, opakujte později! Hlásí jeho mobil. "Vsadil jsme se, že vyhraje Aneta, tak jí chci poslat hlas. Když vyhraju, uvaří mi manželka ráno vajíčka na másle. K tomu si dáme bílé víno. Když prohraju, dělám snídani já," vysvětlil pan Michal z Prahy.
22:05
Novináři sledují přímý přenos v kavárně Eurotelu, která je hned naproti Sky clubu na pražské Brumlovce. Od zpravodaje MF DNES víme, že víc hlasů odsud dostává Aneta.
21:56
Janis Sidovský pro iDNES: "Je to jako souboj Kubišové a Vondráčkové. Jedna je přesvědčivá, přirozená a pravdivá, druhá má velké kouzlo osobnosti, písničkové banality dokáže povýšit na prvotřídní hit, je to víc o vnějším lesku. Pravdivost je lepší, ale pro záměry šou a komerčních televizí je výhodnější druhá verze. Které jsem poslal hlas, to neřeknu, protože jsem je obě pozval na Karlštejn, kde se bude 13. září konat koncert Královny popu."
21:37
Na závěr první části soutěžního pořadu se divákům představilo všech deset finalistů, kteří společně zazpívali píseň s názvem SuperStar od Ondřeje Soukupa.
21:32
"Co se týká rivality, já vám to teda řeknu popravdě: Žádná není," řekla Šárka moderátorům po svém hodnocení.
21:26
Šárka podle poroty prý soutěžní píseň interpretovala líp než Aneta. "Šárce to sedí. Je s tím vnitřně ztotožněná," notovali si Hejma se Soukupem. "Marně bych hledala nějaké mouchy," řekla Osvaldová a Herman dodal: "Výsledný dojem výborný."
21:22
Píseň Ve hvězdách zpívá šestnáctiletá Šárka Vaňková, která se hned v úvodu rozhodla zpívat jako druhá.
21:26
Souhlasím s porotou, že bych se téhle hudbě měla vyhýbat, a to je i můj cíl, tuhle jsem opravdu tak úplně neprožívala. Rivalitu mezi mnou a Šárkou necítím, bavíme se normálně, spíše se hecujeme."
21:21
Milan Herman: Vybírali jsme písničku, která by se měla hodit pro Anetu, Šárku a v té době ještě Sámera. Aneta má raději rockovější polohu, ale poprala se s ní skvěle. Ondřej Soukup: Velmi dobře zazpívala, protože je dobrá zpěvačka, ale cítím jak to není šálek tvé kávy, což tu píseň devalvuje. A proč zpíváš - ná život, když je to náš život!" Gábina Osvaldová: Moc pěkně jsem rozuměla, každému slovu. Spousta ostřílených pěvců by si to naživo zpívat netroufla." Ondřej Hejma: "Chápu, že Milan Herman měl výběr těžký, že jí to nesedělo, že by se taneční muzice měla vyhýbat velkým obloukem - čímž nesnižuji její pěvecké kvality."
21:14
Aneta zpívá hlavní píseň večera s názvem Ve hvězdách, kterou pro obě finalisty vybralo vydavatelství BMG.
21:04
Po hodnocení poroty se Šárka moderátorům svěřila, že turné po Česku bylo skvělé. "Byly to bezva dva dny. I když je pravda, že druhý den jsem se už těšila do postele. Ale stálo to za to."
21:03
Ondřej Hejma: "Je dobrá. Připomínám, že dobrá je za tři. Tahle taneční poloha jí sluší, hodí se i k jejímu věku. Pokud se bude ubírat tímhle směrem, pak hodně štěstí." Ondřej Soukup: Líbilo se mi to, všechno dohromady konvenovalo, očekával bych ještě naléhavější polohu. Ale jinak dobrý." Milan Herman: "Jedním z úkolů dnes bylo zazpívat a zatančit. Ukázala, že umí obojí, přišlo mi to hezký." Gábina Osvaldová: "Taky bych si přála naléhavější výrazovou polohu. Whitney Houston je přesvědčivější, ale jinak to bylo téměř dokonalý.!
20:59
Šárka zpívá píseň I Wanna Dance With Somebody od černošské zpěvačky Whitney Houston. Skladbu si vybrala z kola hity z roku mého narození.
20:59
Televize uvedla medailon Šárky Vaňkové z cesty po českých městech. Najezdila minulý týden neuvěřitelných 1 383 kilometrů.
20:54
Aneta si pochvalovala své cesty po českých městech z minulého týdne. "Autíčko bylo luxusní. Překvpila mě přízeň lidí. Unavená jsem nebyla, spíš naopak. Lidi dokážou neskutenčě nabít. Nakoplo mě to dopředu."
20:53
Aneta opět nadchla. Milan Herman Anetu pochválil za to, že zpívá hezky a dobré písničky. "Máš tvrdé, nekompromisní jednání, sugestivní pohled..., unášel se Soukup. Hejma přitakával: "Je to zpěv, který se ve mne něčeho dotýká a těším se až zazpíváš v češtině." "V tého soutěži šlo o to, kdo se nejvíc přiblíží profesionální úrovni. A to se Anetě povedlo. Uděla obrovský skok," dodala Osvaldová.
20:47
V druhém kole si finalistky mohly vybrat písničku samy. Jako první jde na řadu Aneta s písničkou od Anastacie Out of Love.
20:46
Moderátoři uvedli předtočený medailon Anety Langerové ze spanilé jízdy po Čechách z uplynulého týdne.
20:41
První písničky finalistek komentuje pro iDNES manažer Janis Sidovský: "Po prvních písničkách se mi víc líbila Aneta. Byla pro mě přesvědčivější, čišela z ní větší radost ze zpívání. Fandím oběma nastejno, nejsem nijak předem ovlivněn. Jedné z nich svůj hlas pošlu, ale neprozradím které."
20:34
Avril Lavigne miluju, tip poroty na to, co mám zpívat, se mi strašně líbil. Myslím, že v průběhu soutěže se mi ještě povedl swig, přiznala moderátorům Šárka.

Najdete na iDNES.cz