Češka se dostala do první patnáctky

  18:29aktualizováno  18:29
Češka Jana Doleželová se na soutěži Miss World v jihočínském městě San-ja dostala až do první patnáctky. Ze 107 dívek nakonec v sobotu vyhrála dvacetiletá Maria Julia Mantilla Garciová z Peru. Doleželová bodovala nejen svou krásou, ale také chytrostí. FOTOGRAFIE

Druhou nejkrásnější dívkou na světě se stala Claudia Julissa Cruz Rodriguezová z Dominikánské republiky, třetí je Miss USA Nancy Randallová.

"Holky a někteří organizátoři mi celou dobu říkali, že v Top 15 bude, ale já jsem tomu až do vyhlášení nevěřila," vzkázala Jana z Číny hned po skončení soutěže. "Jsem šťastná, že jsem celý měsíc v průběžných soutěžích nebojovala zbytečně. Top 15 je krásný zážitek."

Vůbec poprvé se do soutěže mohli zapojit diváci. Poslané hlasy po internetu, či přímo v průběhu finále telefonicky a přes SMS se přepočítávaly na počet obyvatel. Zapojit se však mohli jen v zemích, ve kterých se vysílal televizní spot představující všechny soutěžící. V České republice se však z finančních důvodů nevysílal.

"Pro mě je to možná trochu škoda, protože mě tu porota vybírala mezi nejlepší v nejrůznějších průběžných soutěžích," napsala před pár dny Jana z Číny.

Do Top 15 se dostalo pět dívek vybraných z doprovodných soutěží (Miss Beach, Miss Talent , Miss Sport, Miss Fashion), které se konaly během měsíce příprav. Desítku vybrala veřejnost. "Jana postoupila právě díky hlasům diváků," vysvětlila iDNES její manažerka Jana Dvořáková z agentury APK./2.

Z nejkrásnější patnáctky potom porota vybrala pět dívek, mezi které už se Češka neprobojovala. Třiadvacetiletá Doleželová se po měsíci vrátí domů v pondělí. "Čínská kuchyně mi bude doma chybět, Číňané jsou bravurní kuchaři," napsala Jana.

Jana je krásná i chytrá

Jana byla v Číně úspěšná v několika doprovodných soutěžích. Díky svým půvabům končila obvykle mezi deseti až dvaceti nejlepšími dívkami. Avšak nejdál - až mezi pět finalistek - se dostala v soutěži o přidělení peněz na studium, při níž rozhodovala inteligence.

* Ve finále soutěže o studijní stipendium nakonec vyhrála dívka z Jamajky, také farmaceutka. Co rozhodovalo?
V této soutěži rozhodují každý rok argumenty uvedené v oficiální žádosti a pak také rozhovor  o studiu s porotou. Stipendium by se mi hodilo, protože na Farmaceutické fakultě začínám dělat rigorózní práci , pokud ji následně obhájím, budu doktorka farmacie.

* Kdo měl být Miss World?
Přála jsem dívkám s přirozenou krásou a inteligencí, například Australance či Italce. Obě mají navíc přátelskou povahu. Australanka navíc bodovala v soutěž Miss Beach a Italka zase překrásně zpívala v soutěži Talent show. Hlasovaly jsme o vítězce mezi sebou a vyhrála Australie. Já ale nakonec volila Italku a pokud vím, tak pro ni hlasovala většina holek...
 
* S kterou dívkou, či dívkami, jste si nejlépe rozuměla?
Nejlépe jsem si rozuměla s dívkou z Chile a Kolumbie. Velmi přátelská byla také Italka. Pro chvíle odpočinku bylo příjemné promluvit pár slov česky s dívkou ze Slovenska. Bohužel jsme se ale skoro vůbec nepotkávaly, protože Slovenka bydlela na jiném patře a byla v jiné skupině. Měly jsme zcela odlišný program.
 
*   Co se Vám během pobytu v Číně nejvíc líbilo? Co všechno jste viděla?
Bohužel jsme se v Číně nikam nepodívaly, což mě velmi mrzí. Těšila jsem se na Peking, Zakázané město a  Velkou čínskou zeď. Celý měsíc jsme ale byly jen na ostrově. Na cestování nebyl čas právě kvůli celosvětovému hlasování, protože jsme téměř každý den natáčely dokumenty do televize. Na ostrově jsme alespoň navštívily Muzeum motýlů, Muzeum mořských živočichů, Chrám, Chráněnou přírodní oblast- botanickou zahradu.

ČTĚTE TAKÉ: Doležalová v Číně boduje

Miss ČR 2004 Jana Doleželová zkoušela 3. listopadu v Praze společenské šaty módní návrhářky Beaty Rajské (vpravo) pro soutež Miss World 2004 v Číně.

Jana Doleželová zkouší šaty od návrhářky Beaty Rajské (vpravo) pro soutež Miss World ještě v kalhotkách. Na finále už bude pod hlavní večerní róbou nahá. (3. listopadu 2004)

Jana Doleželová

Miss ČR 2004 Jana Doleželová zkoušela 3. listopadu společenské šaty módní návrhářky Beaty Rajské (vpravo) pro soutež Miss World 2004 v Číně.

Miss Jana Doleželová zkoušela 3. listopadu společenské šaty od módní návrhářky Beaty Rajské pro soutež Miss World.

Jana Doleželová zkoušela 3. listopadu společenské šaty módní návrhářky Beaty Rajské (vpravo) pro soutež Miss World 2004 v Číně.

Jana Doleželová v šatech módní návrhářky Beaty Rajské pro soutež Miss World 2004 v Číně.

Jana Doleželová v Číně na Miss World s dívkou z Ugandy, která je z královské rodiny.

Jana Doleželová v budhistickém chrámu v Číně spolu s Miss Austrálie.

San-ja (Čína) - Miss České republiky 2004 Jana Doleželová s "vypůjčeným" malým obyvatelem čínského přímořského letoviska San-ja na tropickém ostrově Chaj-nan, kde v těchto dnech reprezentuje Česko na mezinárodní soutěži Miss World. "Tuhle fotku jsem si oblíbila," píše Jana z Číny.

Miss České republiky 2004 Jana Doleželová na mezinárodní soutěži Miss World v čínském přímořském letovisku San-ja na tropickém ostrově Chaj-nan.

Jana Doleželová na pláži s Australankou - Miss World.

Jana Doleželová s jinou miss v Číně na Miss World.

Jana Doleželová v Číně na soutěži Miss World 2004.

Jana Doleželová, česká miss 2004 v Číně na Miss World.

Jana Doleželová, česká miss 2004 v Číně na Miss World.

Jana Doleželová s Miss Brazílie.

Jana Doleželová se s Chopinem dostala na Miss Talent až do finálové desítky.

Jana Doleželová na Miss World 2004 v Číně s Miss Slovenska Márií Šándorovou.

Peruánka Maria Julia Mantilla Garcíová byla korunována jako nejkrásnější žena světa v soutěži Miss World 2004.

Autoři:

Nejčtenější

Princové Harry a William trpí stejnou poruchou jako Alžběta II.

Princ William a princ Harry na hradě Windsor den před Harryho svatbou (18....

Princové Harry (34) a William (36) přiznali v novém dokumentu BBC o princi Charlesovi (69), že jsou stejně jako jejich...

Pracovala jsem i jako tajemnice, abych se uživila, říká Kostková

Tereza Kostková (2018)

Herečka a moderátorka Tereza Kostková (42) chtěla být herečkou odjakživa, na přání rodičů však nejprve vystudovala...

Nemuslimové jsou nechutní, píše O’Connorová, která konvertovala k islámu

Sinéad O´Connorová (2017)

Irská zpěvačka Sinéad O’Connorová (51) opět překvapila fanoušky svými příspěvky na Twitteru. V těch nejnovějších...

Révai mi radí, Děrgel je blázen, říká hvězda Tváře Tereza Mašková

Tereza Mašková a její sestra Veronika

SuperStar Tereza Mašková (22) tvrdí, že na muže nemá ani pomyšlení. Kromě kolegů z show Tvoje tvář má známý hlas. Zda...

Zpovědi dětských hvězd: talentovaná Renata Mašková doplatila na intriky

Renata Mašková ve filmu Přijela k nám pouť (1973)

Renata Mašková-Linhová (58) zazářila ve filmech Přijela k nám pouť, Jak se točí Rozmarýny nebo Velké trápení. Po...

Další z rubriky

OBRAZEM: Nejstarší následník trůnu princ Charles slaví 70. narozeniny

Princ Charles s rodinou na portrétu u příležitosti jeho 70. narozenin, které...

Vášnivý ekolog, ochránce historických staveb i hlasitý bojovník proti globálnímu oteplování čekající na britský trůn už...

Ne každý dobrý herec je i dobrý člověk, míní Michaela Maurerová

Michaela Maurerová

Michaela Maurerová (39) se stala herečkou navzdory přání svých rodičů. Prozradila, že seriál Ulice opustila po 15...

OBRAZEM: Na Charlesovu party dorazili králové i princezny z celé Evropy

Princ Charles a vévodkyně z Cornwallu Camilla před odchodem na narozeninovou...

V středu večer pořádala britská královna Alžběta II. (92) v Buckinghamském paláci narozeninovou party pro svého...

Najdete na iDNES.cz