Brutální Nikita Machálková: synovi představení zakázala

  11:23aktualizováno  11:23
Leona Machálková se už brzy poprvé předvede tak, jak ji zřejmě nikdo nezná - bude agresivní a sexy tanečnicí v muzikálovém thrilleru Nikita. Ten bude součástí dvojprogramu Šachmat a Nikita aneb taneční skupina UNO se vrací, který po letech vzkřísili Ondřej Soukup a Richard Hes.

Stydět se ale před partnerem Bořkem Šípkem či maminkou, které chce pozvat na předpremiéru, nebude. Dávno si to totiž zakázala. "Nehraju přece o sobě, to bych nemohla nic vyjádřit. A já jsem šťastná za dekadentní postavy, mají jiné grády než ty zamilované dívky v šatičkách," řekla iDNES.cz zpěvačka a hned svá slova doložila při ukázce ze zkoušky v karlínském divadle. Dodala, že synu Arturovi představení kvůli žánru zakázala.

Leona Machálková Ukázka z představení

Tanec Machálkovou vždycky zajímal a fascinoval. Pozorně sledovala skupinu UNO už kdysi dávno, obdivovala tancování krvinek v Draculovi, vstřebávala nálady i emoce v divadelních představeních i v baletu. Poprvé si sama něco podobného zkusila díky nabídce Richarda Hese ve West Side Story.

Bez honoráře

Leona Machálková i Daniel Hůlka se v novém tanečním představení objeví bez nároku na honorář. "Souhlasili jsme s tím, protože nás tahle práce baví a víme, že peníze na ni nejsou," říká Machálková.

"Moje postava Anity byla pěvecky taneční role, pořád jsem tam tancovala. Vím ale, že kdybych s nima dneska mohla hrát to samé, už bych to řešila jinak, s větší pohodou, se šmrncem, protože už jsem něčím prošla. Je skvělé, že mě k tomu někdo pustí i teď a že to budu moci předvést i já. Navíc jsem byla jakoby vyprahlá a toužila jsem po něčem moderním na poli hudebního scénického divadla. Takže hurá! Konečně!"

Na trénincích, které jí zaberou tři až čtyři hodiny denně, byla zpočátku nervózní a dřevěná. Uvolnila se díky hudbě a emocím, které se posléze dostavily. "Byla jsem z těch profi tanečníků tak v pytli, že jsem se chovala jako Pinocchio. Naštěstí se mi od všech dostává tolik užitečných rad, že stačí být pokorný a pracovat a jde to. Tak to ale má být ostatně ve všem. Snad to nakonec předvedu tak, jak by si to představení zasloužilo, protože to může být moc hezké," věří Machálková.

Daniel Hůlka Ukázka z představení Ukázka z představení - Daniel Hůlka Ukázka z představení - Leona Machálková a Daniel Hůlka

Spolu s ní se představení účastní Daniel Hůlka, který k tancování nikdy neměl vztah, a teď ho se zapálením trénuje. Dokonce tančí náročné tango s exmilenkou Lenkou Bílkovou. 

"Richard Hes je můj celoživotní taneční mistr, který mě vedl v Draculovi, Monte Cristovi, Misi a vede mě i teď. V životě jsem toho tolik nenatancoval, jsou to moje nejnáročnější kusy, Richard mi dává zabrat. Po celodenních zkouškách se pak doma nemůžu ani hýbat, bolí mě už celé tělo. Ale moc mě to baví a jsem sám na sebe pyšný, že to zvládám," říká Hůlka. 

Oba slavní zpěváci prý spolupracují na Nikitě zadarmo. "Souhlasili jsme s tím, protože nás tahle práce baví a víme, že peníze na ni nejsou. Chybějí i na rekvizity a je potřeba je koupit. Já si už za svoje koupila boty a šaty, ale nechci tím fascinovat čtenáře, nic to není. V životě se nám to vrátí jinak. Smysl už spatřujeme třeba v tom, že to člověka přiměje zapracovat na jiných stránkách. A Richard Hes si to navíc moc zaslouží," míní Machálková.

V druhé části představení nazvaného taneční oratorium Šachmat budou latinské texty Gábiny Osvaldové zpívat například Lucia Šoralová nebo Jiří Zonyga. Jeho part pro zajímavost před lety zpíval Michael Kocáb. Tančit bude vedle mladé generace kultovní skupiny UNO také Hesova manželka Marcela Kerlesová. Veřejná premiéra se odehraje v Hybernii 16. a 17. června.

Autor:

Nejčtenější

Na Kubu jezdím kvůli synovi, brání se nařčením tchyně Vondráčková

Lucie Vondráčková

Zpěvačka Lucie Vondráčková (38) se na sociálních sítích ohradila vůči nařčení tchyně Květy Plekancové (62). Matka...

Rodiče měli o mě kvůli Leošovi starost, prozradila Monika Marešová

Monika Marešová (2018)

S manželem Leošem Marešem (42) se Monika (37), tehdy ještě Koblížková, seznámila čtrnáct dní po rozchodu s bývalým...

Julia Robertsová předvedla obří prsa. Láká fanoušky na svůj Instagram

Julie Robertsová zavtipkovala a předvedla v Show Ellen DeGeneresové obří...

Julia Robertsová (51) zaskočila diváky Show Ellen DeGeneresové. V miniaturních bikinách předvedla obří prsa....

Snowboardistka Šárka Pančochová se pochlubila novou přítelkyní

Snowboardistka Šárka Pančochová v diskusním pořadu Rozstřel (19. dubna 2017)

Česká snowboardistka Šárka Pančochová (28) se na sociálních sítích pochlubila svou novou přítelkyní. Tou je Američanka...

Andílci Victoria´s Secret extrémně hladoví, říká plus size modelka

Robyn Lawleyová v plavkovém magazínu Sports Illustrated (2015)

Robyn Lawleyové (29) nemá míry typické modelky. Při výšce 189 centimetrů má hmotnost pětaosmdesát kilogramů....

Další z rubriky

Bulvár nebýval tak agresivní, vzpomíná Paltrowová na rozchod s Pittem

Brad Pitt a Gwyneth Paltrowová (1996)

Gwyneth Paltrowová (46) je vděčná za to, že se s bývalým snoubencem Bradem Pittem (54) rozcházela před více než dvaceti...

Zpovědi dětských hvězd: U zrodu kariéry Šediváka bylo chlapecké sako

Daniel Šedivák ve filmu Sněženky a machři (1982)

Daniel Šedivák (52) si poprvé zahrál ve filmu Karla Smyczka Jen si tak trochu písknout. Režisér ho tlačil do studia na...

Snowboardistka Šárka Pančochová se pochlubila novou přítelkyní

Snowboardistka Šárka Pančochová v diskusním pořadu Rozstřel (19. dubna 2017)

Česká snowboardistka Šárka Pančochová (28) se na sociálních sítích pochlubila svou novou přítelkyní. Tou je Američanka...

Najdete na iDNES.cz