Polívková: Moje herecká cesta byla díky příjmení určitě mnohem přímější

  0:01aktualizováno  0:01
Anna Polívková (39) říká, že si uvědomuje, co znamená nést značkové příjmení. Pro čtvrteční Magazín DNES také prozradila, že se snaží nebrat si moc osobně dění okolo filmů, ve kterých hraje. Nemá prý jistotu, že umí ve filmech hrát.

„To si o sobě troufnu říct u dobře nazkoušených představení na jevišti a to ještě s časovým odstupem po premiéře. U filmů se dá taky dost věcí nachystat dopředu, ale pořád je to trochu nevypočitatelná práce s otazníkovým výsledkem, protože to závisí na spoustě lidí a faktorů. Proto to beru pragmaticky tak, že jsem minisoučástka v obřím stroji a že to je prostě moje práce,“ řekla.

Neodvažuje se proto ani říct, jestli nová komedie Po čem muži touží, kde hraje hlavní roli a kde se objeví také po boku své maminky Evelyny Steimarové, bude trhák, nebo průšvih.

„Já si nějak netroufám posoudit, jestli se nějaký film, kde hraju, povedl, nebo ne. Vidím tam vždycky jenom svoje chyby,“ přiznala herečka s tím, že je možná někdy až přehnaně sebekritická a zodpovědná.

„Asi jo. A asi je to i tím, že vím, že jsem Polívková a že moje herecká cesta byla díky tomu určitě mnohem přímější, že si vás lidi rychleji zapamatujou, což je výhoda. Potom ale ty svoje eventuální úspěchy nevnímám jako čistě moje osobní úspěchy, ale důsledek toho, z jaké jsem rodiny. Jinými slovy: že svým způsobem tu značku Polívka celoživotně reprezentuju,“ míní.

Fotogalerie

Herečka také prozradila, že její otec Bolek Polívka je hodně zodpovědný a uvědomělý člověk a stejně tak její maminka. Ta ji navíc nikdy nenechá brát se moc vážně, ale ani padnout.

„Ona umí dobře uzemnit. Ale mně přijde tenhle přístup logický. Všichni herci, kterých si vážím, jsou zodpovědní a hrozně nad tou věcí uvažují. Navíc kdyby nás diváci přestali mít rádi, tak v těch divadlech a filmech nebudeme. Jsme vlastně taky demokraticky zvolení a měli bychom být připraveni kdykoliv odstoupit,“ dodala.

Nová komedie Po čem muži touží s Annou Polívkovou je tématem pořadu Za scénou, kam kromě herečky přijal pozvání i režisér Rudolf Havlík.

Autor:

Nejčtenější

Na Kubu jezdím kvůli synovi, brání se nařčením tchyně Vondráčková

Lucie Vondráčková

Zpěvačka Lucie Vondráčková (38) se na sociálních sítích ohradila vůči nařčení tchyně Květy Plekancové (62). Matka...

Rodiče měli o mě kvůli Leošovi starost, prozradila Monika Marešová

Monika Marešová (2018)

S manželem Leošem Marešem (42) se Monika (37), tehdy ještě Koblížková, seznámila čtrnáct dní po rozchodu s bývalým...

Snowboardistka Šárka Pančochová se pochlubila novou přítelkyní

Snowboardistka Šárka Pančochová v diskusním pořadu Rozstřel (19. dubna 2017)

Česká snowboardistka Šárka Pančochová (28) se na sociálních sítích pochlubila svou novou přítelkyní. Tou je Američanka...

Bylo nám najednou strašně trapně, přiznali Arichteva a Necpál

Veronika Arichteva a Michal Necpál ve StarDance IX

Herečka Veronika Arichteva (32) a tanečník Michal Necpál (31) v letošní StarDance skončili těsně před branami finále....

Julia Robertsová předvedla obří prsa. Láká fanoušky na svůj Instagram

Julie Robertsová zavtipkovala a předvedla v Show Ellen DeGeneresové obří...

Julia Robertsová (51) zaskočila diváky Show Ellen DeGeneresové. V miniaturních bikinách předvedla obří prsa....

Další z rubriky

Hylandová: Před druhou transplantací ledvin jsem zvažovala sebevraždu

Sarah Hylandová na cenách Emmy (Los Angeles, 17. září 2017)

Sarah Hylandová (28) známá ze seriálu Taková moderní rodinka přiznala, že poté, co tělo nepřijalo transplantovanou...

Bylo nám najednou strašně trapně, přiznali Arichteva a Necpál

Veronika Arichteva a Michal Necpál ve StarDance IX

Herečka Veronika Arichteva (32) a tanečník Michal Necpál (31) v letošní StarDance skončili těsně před branami finále....

Pohnuté osudy: Marvanovým tajemstvím byla skrývaná dcera i smrt milenky

Květa Fialová a Jaroslav Marvan ve filmu Partie krásného dragouna (1970)

Rada Vacátko, bručoun Anděl či pedantský otec ve snímku Poslední mohykán. Legendární role Jaroslava Marvana zná každý....

Najdete na iDNES.cz