ANKETA: Vyberte nejkrásnější pár českého showbyznysu

Extra   0:02aktualizováno  0:02
Svatý Valentýn je tu. A redakce Revue iDNES.cz vám předkládá 21 nejžádanějších zamilovaných párů. Na vás je, abyste vybrali ten nejkrásnější.

VYBERTE NEJKRÁSNĚJŠÍ PÁR | foto: koláž iDNES.cz

Seznam jednadvaceti hvězdných párů českého showbyznysu vznikl na základě čtenářské přízně, respektive statistik čtenosti článků na Revue iDNES.cz.

ANKETA

21 párů českého showbyznysu čeká na vaše hlasy

Zajímavé je, že se v žebříčku vyskytují partneři všech věkových kategorií. Pomyslné prvenství by patřilo zpěvákovi Karlu Gottovi coby nejstarší osobnosti naší ankety. Hned za ním by se umístil muzikant a bývalý ministr Michael Kocáb. Na opačném konci žebříčku je naopak devatenáctiletá Česká Miss Jitka Válková, mezi níž a nejúspěšnějším českým zpěvákem je dvaapadesátiletý věkový rozdíl.

Redakce Revue iDNES.cz vycházela z výsledků čtenosti za poslední tři roky. Zatímco některé páry se do dvacítky "nejlepších" probojovaly usilovnou "prací" v průběhu celého období, některým stačilo pár týdnů publicity a rázem se vyšvihly do čela tabulky.

Za všechny jmenujme Českou Miss Elišku Bučkovou, která vztah se zpěvákem Václavem Noidem Bártou potvrdila teprve před několika týdny. Na atraktivnosti dvojice se zřejmě podílí fakt, že Bučková měla dlouholetého partnera, a nový vztah tak odstartovala záhy po rozchodu. Noid je zase bývalý manžel Lucie Bílé. Patří jím speciální 21. pozice.

V TOP 20 nechybí ani gay páry. Dlouhodobému zájmu se těší zpěvák Pavel Vítek a producent Janis Sidovský, toho času programový ředitel TV Barrandov. Čtenářské přízni se rovněž těší moderátorský pár Michael Jagelka a Aleš Cibulka.

Svátky zamilovaných

Svatý Valentýn patří k novějším svátkům, který zamilovaní začali v Česku akceptovat až po roce 1989. Národ už jako tradičně rozděluje na dva neslučitelné tábory - jeden ho slaví, druhý zcela zavrhuje. A často kvůli mylné představě, že jde o čistě americký svátek. Historie je ale trochu jiná. Sv. Valentin, který zemřel mučednickou smrtí 14. února, měl být původem Říman. Podle některých tvrzení byl jednou ze dvou osob žijících ve druhé polovině 3. století za vlády císaře Claudia II., a to buď kněz v Římě nebo biskup v Interamně (dnešní Terni).

Pak je tu také 1. Máj, který je dnes spíše s líbáním pod rozkvetlými stromy a symbolickým vítáním jara, ročního období, které je spojeno s plodností. Oficiálně se jedná o Svátek práce.

Samostatnou kapitolou je pak MDŽ (8. březen), který v totalitě patřil k "velkolepé oslavě žen". Dnes tento svátek, jenž se poprvé slavil ve světě už v roce 1911 a který později zprofanovali komunisté, nahrazuje Den matek.Nejčtenější

Řepka je obžalován ze zpronevěry. Za milion prodal cizí auto

Bývalý fotbalista Tomáš Řepka prodal luxusní automobil Mercedes-Benz GL, který...

Soud řešil další kauzu Tomáše Řepky (44). Bývalý fotbalista prodal za milion korun auto, které nebylo jeho. Řepka k...

Honza Kočka byl fajn kluk, vzpomíná na synovce Michal David

Michal David

Zpěvák Michal David (58) v posledních dnech neprožívá zrovna veselé období. Přestože se mu pracovně daří a vystoupil i...Tereza Kostková se tajně vdala, prozradili její kolegové z divadla

Jakub Nvota a Tereza Kostková na premiéře hry Hrdinové (3. května 2018, pražské...

Tereza Kostková (42) se po třech letech od rozvodu vdala za režiséra Jakuba Nvotu (41). S tím byla poprvé viděna při...

Dnes musí být vše bio, přitom jde jen o byznys, říká Rybová

Linda Rybová

Vše co dělá, dělá s láskou k životu. Stejně tak přistupuje i ke zdravému životnímu stylu. Linda Rybová (42) sice působí...

Devátá řada StarDance: Písařovicová ukázala nohy, Genzer výraz medvěda

Richard Genzer se svou taneční partnerkou a přítelkyní (vpravo), 13. října 2018

V přímém přenosu České televize odstartovala devátá řada taneční soutěže StarDance. Desítka populárních osobností se v...

Další z rubriky

Herec Vincent Cassel se oženil s o třicet let mladší modelkou

Novomanželé Vincent Cassel a Tina Kunakey

Francouzský herec a bývalý manžel italské krásky Monicy Bellucci (53) Vincent Cassel (51) se v pátek znovu oženil....

Uplynul rok od MeToo, Schwarzenegger se omluvil za sexistické chování

Arnold Schwarzenegger (15. října 2013)

Herec Arnold Schwarzenegger (71) přesně po roce od vypuknutí aféry Me Too přispěchal s omluvou za své chování vůči...

Harris: Když mi bylo patnáct, Whoopi Goldbergová mi nabídla sex

Moderátorem 87. ročníku udílení Oscarů byl herec Neil Patrick Harris (22. února...

Herci Neil Patrick Harris (45) a Whoopi Goldbergová (62) se v roce 1988 potkali při natáčení filmu Klářino srdce....

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.Najdete na iDNES.cz