Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Andělské krásky: Fakt jsme si to užily

  16:02aktualizováno  16:02
Když se muž pokouší dělat rozhovor se třemi ženami najednou, musí napnout všechny síly, aby dokázal tok řeči regulovat. Když dělá rozhovor s trojicí hollywoodských hvězd Cameron Diaz, Drew Barrymore a Lucy Liu u příležitosti premiéry jejich společného filmu Charlieho andílci 2, brzy zjistí, že ani nemá cenu se snažit. Zbývá jen sedět, poslouchat. A chtít porozumět.
Podívejte se do fotogalerie.
Lucy Liu (přichází): Jé, vy už jste tady? Bobkůůů, Bóóóbkůůů...!

Kdo je Bobek?
Lucy:
Drew je Bobek. Bobkůůů, Číííčóó... Hned jsou tady, promiňte. Tohle je náš sedmý stát za sedm dní a začínáme být unavené.

Víte, kde teď vůbec jste?
Lucy:
Poznávám to podle přízvuku při buzení telefonem. Dneska ráno to bylo "Ósm chódin", takže Německo.

Tak to sedí. Ještě než přijdou ostatní, chtěl jsem se...
Cameron Diaz
(přichází): Bobkovi nepřinesli oběd, takže jsem musela zakročit...
Drew Barrymore (přichází): Tady máš ty vitaminy, Číčo...
Lucy: Čemu se tak smějete?

Fascinuje mě, jak se o sebe navzájem staráte.
Drew:
Kamarádky se o sebe vždycky starají, to je koncept celého filmu. Proto se taky Demi Moore, která hraje hlavní zápornou postavu, nedokáže naší trojici postavit. Je osamělá a nemá přátele.
Cameron: Nám se nedokáže postavit vůbec nikdo.

Stejně nedokážu uvěřit, že tři slavné filmové herečky dokážou být přítelkyněmi přesto, že hrají v jednom filmu a jedna z nich je ještě k tomu producentka. No ale musíte to asi pro novináře hrát, když už je to koncept celého filmu...
Drew:
Božínku, to je tak smutné! On nám nevěří! Možná se některé kolegyně chovají nesnášenlivě, ale proč si myslíte, že jsme takové všechny?
Cameron: Trpíme za jiné!
Drew: Mám vysvětlení: když to tedy všechno jenom předstíráme, proč už spolu natáčíme druhý film? Každá z nás dospěla v kariéře k tomu největšímu luxusu na světě – můžeme si vybírat, s kým pracovat. Všechny tři jsme dřív dělaly s lidmi, které jsme neznaly a nejradši bychom je nikdy nepoznaly. Teď už pracujeme jen s tím, s kým chceme. Třeba spolu.
Cameron: To jsi řekla krásně, Bobku.
Drew: Děkuji. To neznamená, že bychom se při natáčení různě nepošťuchovaly, abychom ze sebe dostaly to nejlepší. Ale při tom všem máme pořád čas na blbnutí...
Cameron: Na společné obědy v přívěsu!
Lucy: Na společné obědy na střeše přívěsu!
Cameron: To bylo jenom jednou!
Lucy: Tak si to musíme někdy zopakovat.
Drew: Jasně! Zkrátka teď tady před vámi sedí tři živoucí důkazy o tom, jaká je pitomost, že ženy – a zvlášť ženy v našem oboru – nedokážou spolupracovat.

Dobře, možná jsem se nechal přesvědčit. Ale jak obstojí přátelství při tak stresující a náročné činnosti, jakou je natáčení akčního filmu?
Lucy:
Výborně jsme si to užily. Občas možná až trošku moc... Víte, my se docela rády smějeme.

Všiml jsem si.
Lucy:
No a někdy se nám dlouho nepodařilo ze sebe vypravit něco smysluplného, což bylo malinko nepraktické zvlášť pro filmový štáb. Chudáci, koukali se na hodinky a bylo na nich vidět, jak se chtějí vrátit domů k rodinám.
Cameron: Dokonce jsme měli takové pořekadlo - "Lidi chtějí domů!"
Lucy: Pokud se pamatuju, znělo to - "Jsou čtyři ráno a lidi chtějí domů."
Drew: Jenže my si někdy nemohly pomoct, jako dneska ráno...

Co dneska ráno?
Cameron:
To bylo vážně neuvěřitelný!
Drew: Tu videokazetu od nich musíme koupit!

Jakou kazetu?
Cameron:
Ráno jsme dávaly rozhovory do televizí. V pokoji stála pohovka, na tu byla napevno namířená kamera, my odpovídáme novinářům a já už nevím, kdo co řekl...
Drew: Lucy to byla!
Cameron: Lucy řekla něco, čemu se začala smát Cameron, a to byste musel slyšet - ona se směje tak, že se musím vždycky začít smát i já. Jenže tentokrát mě rozesmála tak, že to už nevydržela ani Lucy, a pak asi po dvou minutách už na pohovce neseděl nikdo. Kamera pořád běží, ale v záběru nikdo není. Já ležím na podlaze za pohovkou, Drew...
Drew: Já musela utéct, roztekl se mi mejkap. Lucy mě šla uklidnit, ale přitom šlápla Cameron na ruku...

Tu novinářku jsem dole potkal a nesmála se vůbec – říkala, že jste se z šesti povolených minut pět minut prochechtaly a že ji s tím rozhovorem v práci vyhodí...
Lucy:
Chudinka! Ale to ne, my ten pásek od nich koupíme na památku.

Mě s tím článkem taky vyhodí, když se budete dál smát.
Drew:
Ne, holky, teď vážně!
Cameron: Seriózně! Ať mluví Lucy!
Drew: No tak se na něco zeptejte, na co se normálně ptáte hereček. Třeba na kostýmy.
Cameron: Jo, zeptejte se nás, kolik kostýmů ve filmu máme!

Proboha, vždyť to se píše v propagačních materiálech. A navíc ty vaše kostýmy se stejně do akčního filmu nehodí...
Drew:
Jak nehodí?

Copak se dá dělat kung-fu na vysokých podpatcích?
Lucy:
V podpatcích jde kung-fu líp než běhání, já v tom běhám nerada.
Cameron: Já dělám ve vysokých podpatcích ráda úplně všechno... (smích)

Lidi chtějí domů!
Cameron:
Slyšíte? Říká - "Lidi chtějí domů!" (smích)
Drew: (překřikuje ostatní) A takhle to vypadá úplně pořád.

Vždyť vy jste ten film produkovala, minuta anarchie vás při natáčení musela stát desetitisíce dolarů!
Drew:
Já se smála nejmíňkrát. Jo, byla jsem občas malinko hysterická...

Kdy se hodláte spolu zasmát příště?
Drew:
Ještě nevíme!
Cameron: Nějaký hodně hodně nezávislý divadlo!
Lucy: Jo! Regionální!
Drew: Cameron, ty dobře tancuješ, Lucy dobře zpívá a já... já budu bubnovat!
Cameron: Né, ty budeš hrát NA HARMONIKU! (dlouhotrvající smích)
(Drew kokrhá. Nebo možná předstírat hru na harmoniku.)
(Další dlouhotrvající smích.)

Co takhle hrát Tři sestry od Čechova?
Cameron:
Jasně!
Drew: Budu Máááša...
Lucy: To by nikdo nepřekousnul!
Drew: Vy si z nás děláte legraci, my ale víme, že ten náš film není žádné raketové inženýrství... čemu se smějete? Snažím se jen být skromná. Není to Čechov, ale komedie. Jenže při natáčení komedie se musíte bavit i vy, jinak je to poznat. Charlieho andílci mají jednoduché poselství: mějte se rádi, buďte dobří přátelé, spolupracujte na řešení problémů. Takže jsme se během natáčení chovaly stejně. Byla to velmi intenzivní práce, dělalo se pozdě do noci, byli jsme všichni hrozně unavení. Ale tím, že se nám dařilo udržovat dobrou náladu, se nám dařilo držet štáb v pohybu. Všichni to ocenili a všichni si to užili.
Cameron: Jo, fakt jsme si to užily.
Drew: Ty nejsi štáb! Ale šašci na place jsme nebyly jenom my. Náš režisér všechny taky neustále rozveseloval. Vyvolával: "Je tu v komparsu někdo, kdo nemá žádnou větu? Rozdávám věty! Věty na prodej!"
Lucy: Jo, takhle jednou rozdal i jednu moji.

Jak na tenhle cirkus reagovali herci, kteří hráli ve filmu poprvé? Třeba takový John Cleese...
Drew:
Cirkus?! No dovolte!
Cameron: My jsme náhodou PROFESIONÁLKY!
Drew: Já bych to ráda uvedla na pravou míru.
Cameron: Ne, já to uvedu na pravou míru. Takové věci jako dneska se nám stávají velmi zřídka, maximálně jednou dvakrát denně. Jinak máme nad sebou dokonalou sebekontrolu.
Lucy: John Cleese je báječný člověk a já jsem s ním pracovala nejvíc, takže se k němu vyjádřím.
Cameron: Vyjádři se.
Lucy: Charlieho Andílci 2 je film, ve kterém se dozvíte hodně o minulosti všech tří hrdinek. Slavný britský herec a komik John Cleese tvoří minulost mojí postavy, za což jsem mu vděčná. Osobně si myslím,že díky němu mám mnohem lepší minulost než tyhle dvě. Je to nejen úžasný herec, ale hlavně autor. A zrovna on vymyslel spoustu věcí, které se pak ve filmu použily. A taky mi podepsal všechny DVD svých filmů a dodnes mi píše a podepisuje se "tvůj táta".

Proč vlastně potřebuje vaše postava tatínka?
Lucy:
Když vymýšlíte pokračování Charlieho andílků, narazíte na fakt, že už je není kam rozvíjet. Jsou absolutně dokonalé. Běhají na těch svých vysokých podpatcích...
Cameron: Jo! Na podpatcích!
Lucy: ... skáčou, kopou, střílejí a ani si přitom nerozmažou rtěnku. Jenže když pak přijdou domů a tam je čeká třeba tatínek, získávají nový rozměr. Každá z našich hrdinek má v druhém dílu nějaké osobní problémy.

Hodně se píše o tom, že v Charlieho andílcích představujete nový model akční hrdinky. Čím se liší akční hrdinka od akčního hrdiny?
Cameron:
(ukazuje si na prsa).
(Dlouhotrvající smích.)
Lucy: No, je to prostě žena. A silná žena si nevyholí hlavu, neobleče nátělník, nezapálí doutník a nechová se jako chlap. Andílci jsou ženské, a přitom silné, a to je na nich zajímavé. Není to, že se člověk podívá ráno do zrcadla a zařve jako lev...
Drew: (řve jako lev)
Dlouhotrvající smích.
Lucy: Andílci vážně modernizují ženské hrdinky. Vzpomeňte si na staré filmy – tam byla žena vždycky přívažkem muže. A když v šedesátých letech nastupovaly první ženy do armády, třeba k parašutistům, musely si oblékat mužské uniformy, které jim naprosto nevyhovovaly, protože...
Cameron: (ukazuje si na prsa).
(Dlouhotrvající smích.)
Lucy: Naše hrdinky dokazují, že žena nemusí být chlap. Žena může chlapy přes den mlátit a zároveň večer milovat. Ale to je jenom jedna z vrstev našeho filmu, je to sice akční komedie, která má hlavně pobavit, ale třeba se jí může podařit změnit pohled společnosti na ženy. Ale to bych se nerada zakecala a byla trapná...
Cameron: Ale povedlo se ti to.
(Dlouhotrvající smích...)

Drew Barrymore (1975)
Narozena v jedné z nejdůležitější anglo-amerických hereckých rodin debutovala ve filmu už v pěti letech. V sedmi se objevila ve Spielbergově filmu E. T. – Mimozemšťan a stala se z ní jedna z nejslavnějších dětských hereček. Sláva vedla k drogám (ve třinácti), pózování v Playboyi (v šestnácti) a protialkoholní léčebně (v sedmnácti). Dnes má vedle padesáti filmů včetně filmu Woodyho Allena Všichni říkají: Miluji tě za sebou i založení velmi úspěšné produkční společnosti, která produkuje i Charlieho andílky.

Cameron Diaz (1972)

Modelka s americko-kubánsko-německou krví, v šestnácti odešla z domova a živila se modelingem ve všech koutech světa. Svou filmovou kariéru odstartovala filmem Maska (1994) s Jimem Carreyem, po jehož úspěchu sympaticky zkoušela štěstí v nezávislých produkcích (Hlava nad vodou, 1996), aby pak zakotvila v hitech jako Něco na té Mary je (1998) nebo Charlieho andílci (2000). To, že si ji Spielberg vybral do Minority Report a Scorsese do Gangů New Yorku (oba 2002), svědčí o tom, že má šanci přehrát se do vážnějších rolí.

Lucy Liu (1968)
Nejstarší a nejpracovitější z trojice – narozena v Americe, vystudovala vysokou školu (vyznamenání v oboru čínština a čínská kultura), ale pak pracovala jako servírka, dokud nezískala role v televizních seriálech (Beverly Hills 90210, Pohotovost, Akta X). Ve filmu debutovala v Jerry Maguire s Tomem Cruisem, ale nejvíce slávy jí přinesla role Ling v Ally McBealové. Nyní se stává hvězdou akčních filmů (Tělo na tělo, Rytíři ze Šanghaje), hodně se čeká na její výkon v novém filmu Quentina Tarantina Kill Bill.

Demi Mooreová s přítelem Ashtonem Kutcherem.

Drew Barrymorová a Cameron Diazová na premiéře filmu Charlieho andílci: Na plný pecky.

Lucy Liu, Drew Barrymorová a Cameron Diazová na premiéře filmu Charlieho andílci: Na plný pecky.

Cameron Diazová

Lucy Liu, Drew Barrymorová a Cameron Diazová na premiéře filmu Charlieho andílci: Na plný pecky.

Bruce Willis se svou bývalou ženou Demi Mooreovou, jejím partnerem Ashtonem Kutcherem a dcerami - Rumer, Scout a Tallulah.

Demi Mooreová s přítelem Ashtonem Kutcherem.

Cameron Diazová a Demi Mooreová

Demi Mooreová ve filmu Charlieho andílci: Na plný pecky.

Demi Mooreová ve filmu Charlieho andílci: Na plný pecky.

Cameron Diazová ve filmu Charlieho andílci: Na plný pecky.

Cameron Diazová

Charlieho andílci: Lucy Liu, Cameron Diazová a Drew Barrymoreová.

Cameron Diazová

Cameron Diazová

Autoři:


Nejčtenější

Herec Bohumil Klepl měl nehodu na motorce, srazil se s autobusem

Bohumil Klepl

Herec Bohumil Klepl (60) měl v sobotu krátce po poledni nehodu na motorce. Na pražské Jižní spojce se srazil s...

Hvězda Hry o trůny se rozloučila se svou rolí krvavými teniskami

Maisie Williamsová na SAG Awards (Los Angeles, 29. ledna 2017)

Maisie Williamsová (21) se na sociální síti rozloučila s rolí Aryi Starkové. S postavou bojovnice v seriálu Hra o trůny...Štěpánek: Život bez dětí, když je chcete a můžete mít, by byl smutný

Nicole Vaidišová a Radek Štěpánek

Bývalý tenista a momentálně velký milovník golfu Radek Štěpánek (39) po krátké trenérské epizodě v týmu Novaka...

Myslela jsem, že budu stará panna, přiznala manželka George Clooneyho

Georg Clooney a jeho manželka Amal (Los Angeles, 22. října 2017)

Manželka George Clooneyho (57) Amal (40) nedávno poprvé na veřejnosti promluvila o muži a dětech. Při slavnostním...

Móda z Varů: Krásná Josefíková, nápaditá Matragi a skvělí Bartoškovi

Móda z červeného koberce MFF KV 2018

Móda na závěrečném ceremoniálu karlovarského filmového festivalu byla ve srovnání s jeho začátkem trochu...

Další z rubriky

Kelly z Beverly Hills se potřetí rozvádí. Manžel nedostane ani dolar

Jennie Garthová a Dave Abrams (15. 11. 2015, Save a Child's Heart Gala)

Herečce Jennie Garthové (46), která se proslavila životní rolí Kelly Taylorové v kultovním seriálu 90. let Beverly...

Johanssonová měla hrát transsexuála, po kritice aktivistů se role vzdala

Scarlett Johanssonová (Paříž, 21. března 2017)

Herečka Scarlett Johanssonová (33) měla hrát v novém filmu Rub & Tug zločince Danteho Texe Gilla, který se narodil jako...

Terorista nabádal k útokům na prince George. Od soudu dostal doživotí

Princ Charles, královna Alžběta II., princ George a princ William na společném...

Britský soud v pátek uložil doživotní trest vězení stoupenci teroristické organizace Islámský stát Husnainovi...Najdete na iDNES.cz