Anakonda z filmového hororu žije !

  11:19aktualizováno  11:19
- Ve výčepech a barech kolumbijského města Ibagué je v poslední době jediným tématem hovoru anakonda, jež je údajným vrahem 22letého mladíka, o níž nikdo neví, jak se do této andské oblasti dostala až z Amazonie a kterou prokuratura pronásleduje, aniž si je jistá, že existuje.
Podle agentury EFE "vraždící anakondě" stačilo jen pár dní na to, aby se zásluhou tisku stala mýtem zdejšího kraje, v němž až doposud vládl jistý "mohán", bytost podobná lidské, která ovšem děsí rybáře a unáší těhotné ženy.
Anakonda dnes nahání hrůzu obyvatelům a rybářům u jezera Los Toros, v jehož vodách zmizel Alexander Godoy loni 7. listopadu. Letos 20. května prokurátor oprášil archív, v němž leželo oznámení jediného svědka události, Alexandrova otce Medarda Godoye, jehož vyprávění vyneslo na světlo nové ibaguéské "monstrum".
"Lidé spekulují. Jedni říkají, že spatřili hada mimořádných rozměrů; druzí ujišťují, že je zelený a chlupatý, nicméně dosud nebyla existence tohoto zvířete dokázána," vysvětluje prokurátor pověřený vyšetřováním případu Carlos Arturo Serrato.
Onoho 7.listopadu odpoledne stál Alexander ve vodě jezera Los Toros, která mu sahala jen po kolena, v ruce držel rybářskou síť a spolu s otcem lovil ryby. Najednou začal křičet: "Nějaké zvíře mě táhne!" Ačkoliv se jeho otec ihned vrhl do vody ve snaze mu pomoci, už nemohl zabránit tomu, aby ho laguna pohltila.
Tělo nešťastného mladíka bylo objeveno druhý den na břehu jezera a soudní pitva prokázala, že zemřel v důsledku "mechanického udušení", zřejmě nějakým zvířetem, poznamenává prokurátor.
Během následujících sedmi měsíců Medardo trval na tom, aby prokuratura vyšetřila, "kdo" nebo "co" zabilo jeho syna, nikdo však nebral vážně jeho svědectví, že to byl ohromný plaz.
Teprve před několika dny úřad departementu Tolima pro životní prostředí nastražil v okolí jezera tři pasti, aby se do nich zvíře chytilo, pokud to není jen nový mýtus.
Odborník úřadu Robinson Lazo upozorňuje, že anakonda je zástupce kolumbijské divoké fauny, ale že jejím přirozeným prostředím je amazonský prales. Bylo by však nebezpečné, kdyby některý jedinec žil v okolí nějakého města. "Oficiálně nebylo možné existenci tohoto živočicha prokázat," dodal Lazo, který o údajném autorovi mládencovy smrti vyjádřil pochybnosti, neboť pro hada je velmi obtížné spolknout člověka.
"Je možné, že zvíře ho pouze zabilo, avšak nemohlo ho spolknout," poznamenal s ohledem na skutečnost, že Alexandrova mrtvola byla nedotčená.
Ten, kdo ho zabil, musel vynaložit velkou sílu, aby si odnesl "zkušeného rybáře, mladého a mohutného muže," zdůraznil prokurátor.
V úřadu si vysvětlují objevení se anakondy v Ibagué (správní středisko Tolimy) v centrálním systému kolumbijských And snad jedině rozmarem někoho, kdo si anakondu přivezl z amazonské džungle, a když začala být agresivní, rozhodl se jí zbavit.
Jiná hypotéza ukazuje na majitele půdy, kde se laguna nachází, který mohl mít zájem na tom, aby rybáři nevstupovali na jeho pozemek.
Hosté kaváren v Ibagué si vyprávějí, že zmizelo dalších pět rybářů, že plaz měří devět metrů, že byl zakázán rybolov a že není radno se tam vracet. Jen pověsti a obavy, a možná další mýtus jako "mohán".
Autor:

Nejčtenější

Dublérka Jovovichové při natáčení přišla o ruku, teď žaluje producenty

Olivia Jacksonová

Kaskadérka Olivia Jacksonová (35) zaskakovala za herečku Millu Jovovichovou (42) při natáčení filmu Resident Evil:...

Moderátora Bouru obvinili z pašování drog, hrozí mu 18 let

Slávek Boura (7. června 2018)

Bývalý moderátor Novy Slávek Boura (54) je obviněn z pašování drog. Byl údajně součástí sítě drogových kurýrů, kterou...

Není se za co omlouvat, říkají o „kauze Veronika“ Eben a Kostková

Tereza Kostková a Marek Eben ve StarDance IX

Tereza Kostková se rozpovídala o posledním vyřazování ve StarDance. Herečka na sociálních sítích sklidila kritiku za...

Bylo nám najednou strašně trapně, přiznali Arichteva a Necpál

Veronika Arichteva a Michal Necpál ve StarDance IX

Herečka Veronika Arichteva (32) a tanečník Michal Necpál (31) v letošní StarDance skončili těsně před branami finále....

Pětadvacet let jsme na sebe čekali, řekla Kloubková o Kunešovi

Kristina Kloubková a Václav Kuneš

Moderátorka Kristina Kloubková (41) žije se svým partnerem, choreografem a porotcem StarDance Václavem Kunešem (42)...

Další z rubriky

Vendula Pizingerová: Energii dobíjím na horách i s dětmi v nemocnici

Vendula Pizingerová

Vendula Pizingerová (46) zavzpomínala na svého manžela Karla Svobodu, který by v úterý oslavil 80. narozeniny. Vdova po...

Máma je zároveň moje nejlepší kamarádka, prozradila Prachařová

Dana Batulková a Mariana Prachařová

Dcera herečky Dany Batulkové a herce Davida Prachaře Mariana Prachařová (24) už několikrát dokázala, že vyniká v mnoha...

Jiří Pomeje podstupuje ozařování, rakovina se rozšířila

Jiří Pomeje (Praha, 13. listopadu 2018)

Herec a producent Jiří Pomeje (54) si od lékařů vyslechl nepříjemnou zprávu. Rakovina, se kterou v posledních týdnech...

Najdete na iDNES.cz