Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Aleš Valenta má syna Denise

  12:52aktualizováno  12:52
Lyžařský medailista z olympiády Aleš Valenta je šťastným tatínkem. Jeho manželka Elen Černá přivedla ve středu dvě minuty po páté hodině odpoledne na svět syna Denise. Valenta s ní trávil většinu času až do narození dítěte. Podle mluvčí Valenty je malý Denis krásný, zdravý a i s maminkou jsou v pořádku. Při narození chlapeček vážil tři a půl kilogramu a měřil dvaapadesát centimetrů.

Mistr akrobatického lyžování Aleš Valenta se oženil s moderátorkou Elen Černou v květnu tohoto roku se na zámku v Dobříši.

Aleš Valenta skočil do manželství v květnu
Za svědka šel Valentovi jeho kamarád a trenér Pavel Landa. Mezi gratulanty převažovali příbuzní a nejbližší přátelé, ze skokanů nechyběl například akrobat Miha Gale ze Slovinska.

"Nebylo to žádné rychlé rozhodnutí, požádat Elen o ruku jsem se chystal několik měsíců," uvedl Aleš Valenta krátce před obřadem.

Zúčastnit se svatebního obřadu nebylo snadné. Slušná, ale nekompromisní ochranka u vchodu kontrolovala pozvánky a návštěvníky uvedené na seznamu hostů, jinak neměl nikdo šanci se dostat dovnitř. Smůlu měla i rodina na výletě, která si přišla prohlédnout zámek. „Zámek je kvůli soukromé akci na několik hodin uzavřen,“ dozvěděla se od vysokého muže v tmavých brýlích a obleku, který mohutnou postavou takřka zakrýval vchod.

Potíže dostat se do objektu měli i někteří novináři, kteří nebyli dopředu na svatbu akreditováni. Zástupci tisku nakonec neměli možnost vidět ani svatební obřad, hostinu či následnou zahradní party. Médiím bylo vyhrazeno pouze dvacet minut před obřadem na nádvoří, kam svatebčané přijeli krátce po dvanácté hodině.

Oproti zvyklostem nejdříve na nádvoří vjela dvě auta se svědky a rodiči, až poté stříbrný vůz se staženou střechou řízený usměvavým Valentou, vedle kterého seděla Elen. "Vzhledem k jejímu těhotenství chtěli jet spolu, takže to není taková klasická svatba, kdy ženich jede s rodiči a vidí nevěstu až u oltáře," vysvětlila Valentova manažerka Renata Balašová.

Po příjezdu na nádvoří Valenta vyskočil z auta, galantně otevřel dveře své snoubence, a pak oba trpělivě čelili zájmu novinářů a fotografů. "Na svatební cestu nejdeme, při našem povolání si to nemůžeme dovolit, ale my jsme vlastně už na takové dovolené byli," uvedl Valenta na jeden z dotazů.

"Ovšem, to že vlastně šlo o jakousi předsvatební cestu, jsem se dozvěděla až dodatečně,"“ smála se Elen Černá.

Netradiční byl i obřad, u kterého se v roli jednoho ze svědků představil Valentův trenér Pavel Landa a jako družička Valentova neteř. Pár nedoprovázel ani žádný ohraný Mendelsson, ale harfistka, která svým nástrojem podmalovávala i atmosféru u svatební hostiny v Zrcadlovém sále zámku v Dobříši. "Protože nejím červené maso, bude hlavním chodem drůbež," prozradila před začátkem obřadu Elen Černá.

"Děkujeme, princezna teď musí na zámek," ukončil Aleš Valenta improvizovanou tiskovku a odvedl si nevěstu dovnitř. Na dobříšskémo zámku se ubytovali příbuzní, speciální svatební apartmá bylo připraveno i pro novomanžele.

Podvečerní zahradní party se zúčastnily přibližně dvě stovky pozvaných přátel obou manželů, mezi kterými byl i slovinský akrobat Miha Gale.

Zlato změnilo Valentovi život
Pár měsíců po loňské olympiádě v Salt Lake City vyměnil vítěz v akrobatickém lyžování přítelkyni. Terapeutku Jitku z rodného Šumperka vystřídala televizní moderátorka Elen. Půl roku nato už spolu čekají miminko, které se narodilo koncem července. Ještě předtím ale stihli na zámku v Dobříši svatbu.

O sňatku už prý snoubenci uvažovali delší dobu, tvrdí Valentovi přátelé. Nicméně on sám ještě v dubnu veřejně prohlašoval, že svatbu zatím neplánují. Není prý zmatkař, který by se kvůli něčemu chtěl okamžitě ženit, prohlásil nedávno v tisku - vzhledem k těhotenství své přítelkyně poněkud neomaleně.

Pak ale pro jistotu dodal: "Nikdy jsem neřekl kategoricky ne. Prostě až nás to napadne, tak se vezmeme." Ani nedávnou dovolenou na Lanzarote nepovažoval za předsvatební cestu. "To byl hlavně odpočinek," vysvětloval.

S přípravami se spěchalo. Ještě v polovině května například nebyly vytištěny pozvánky.

Manželé a rodiče už před svatbou věděli, jestli budou mít holku nebo kluka. Prozradit to však nechtěli. Stejně tak tajili jméno, které pro dítě vybrali.

V létě chtějí manželé - i s miminkem - bydlet u Valentových rodičů v Šumperku, aby mohl Aleš trénovat ve svém akrobatickém areálu ve Štítech.

Olympijský vítěz Aleš Valenta se svojí přítelkyní, která ho přišla povzbudit na závod do Štítů.

Aleš Valenta s moderátorku Elen Černou.

Aleš Valenta nad krkonšskými kopci při závodech ve Špindlerově Mlýně.

Valenta při sobotní kvalifikaci

Aleš a Elen Valentovi

Olympijský vítěz v akrobatickém lyžování Aleš Valenta se s televizní moderátorkou Elen Černou oženil 31. května 2003 na zámku v Dobříši.

Autoři:


Nejčtenější

Herec Bohumil Klepl měl nehodu na motorce, srazil se s autobusem

Bohumil Klepl

Herec Bohumil Klepl (60) měl v sobotu krátce po poledni nehodu na motorce. Na pražské Jižní spojce se srazil s...

Hvězda Hry o trůny se rozloučila se svou rolí krvavými teniskami

Maisie Williamsová na SAG Awards (Los Angeles, 29. ledna 2017)

Maisie Williamsová (21) se na sociální síti rozloučila s rolí Aryi Starkové. S postavou bojovnice v seriálu Hra o trůny...Štěpánek: Život bez dětí, když je chcete a můžete mít, by byl smutný

Nicole Vaidišová a Radek Štěpánek

Bývalý tenista a momentálně velký milovník golfu Radek Štěpánek (39) po krátké trenérské epizodě v týmu Novaka...

Myslela jsem, že budu stará panna, přiznala manželka George Clooneyho

Georg Clooney a jeho manželka Amal (Los Angeles, 22. října 2017)

Manželka George Clooneyho (57) Amal (40) nedávno poprvé na veřejnosti promluvila o muži a dětech. Při slavnostním...

Barbora Špotáková má druhého syna, dostal jméno Darek

Barbora Špotáková má druhého syna, dostal jméno Darek

Oštěpařka Barbora Špotáková je od soboty dvojnásobnou maminkou. Olympijská vítězka a mistryně světa přivedla v...

Další z rubriky

Jasmina Alagič: Rytmus mě dělá ještě šťastnější, než mi bylo dopřáno být

Jasmina Alagič a Rytmus

Moderátorka SuperStar Jasmina Alagič (28) a rapper Rytmus (41) už svoji lásku neskrývají, naopak ji začali dávat stále...

Portmanová odmítla v Izraeli převzít ocenění a dva miliony dolarů

Natalie Portmanová (Benátky, 8. září 2016)

Slavnostního červnového udílení prestižní izraelské ceny Genesis se nezúčastní letošní laureátka Natalie Portmanová...

Štěpánek se stal poprvé tátou, Vaidišová porodila holčičku Stellu

Nicole Vaidišová a Radek Štěpánek (17. července 2010)

Bývalí tenisté Radek Štěpánek (39) a Nicole Vaidišová (28) se radují z prvního potomka. Někdejší světová sedmička...Najdete na iDNES.cz