Trosečnice Ingrid s manželem v redakci iDNES.cz

Trosečnice Ingrid s manželem v redakci iDNES.cz | foto: David VotrubaiDNES.cz

Vítězka reality show Trosečník: Manžel je teď na mě pyšný!

• 29
"Manžel si mě teď hlídá daleko víc, jsem přece jeho poklad!" napsala čtenářům vítězka reality show Trosečník, čtyřiatřicetiletá prodavačka rehabilitačních pomůcek Ingrid Golasová z Karviné. Výhru skoro pět milionů korun chce investovat do podnikání. "Jsem totiž podnikavá holka!"

Odpovědi Trosečnice Ingrid ZDE

Vítězka, kterou vybrala tak zvaná kmenová rada složená z již vyřazených účastníků soutěže, ve čtvrtečním finále porazila třicetiletého managera Martina Racmana z Prahy.

Golasová slavila hned dvojnásobné vítězství. Kromě toho, že ji za vítězku označila většina soutěžích, ji za nejoblíbenějšího "trosečníka" vybrali prostřednictvím textových zpráv také televizní diváci. Jako vítězka diváckého hlasování vyhrála zahraniční zájezd za 100 000 korun.

Reality show Trosečník běžela na Primě od září. Původně na ni televize sázela jako na jeden ze svých hlavních podzimních hitů, ale diváky pořad příliš nezaujal. Kvůli klesající sledovanosti soutěže byl dokonce změněn vysílací čas.

Na začátku bylo 16 statečných
Trosečníci soutěžili měsíc na exotických Perlových ostrovech v Tichém oceánu. Reality show zahájilo 16 uchazečů rozdělených do dvou osmičlenných družstev. V každém byli čtyři ženy a čtyři muži. První skupina - severní kmen - byla oblečena do modrého a ve znaku měla Kraba. Druhou skupinu symbolizovala červená barva a ještěrka.

Oba kmeny se setkávaly jen při plnění soutěžních úkolů na neutrální půdě. Družstvo, které prohrálo vzájemný souboj, muselo ze svých řad vyřadit hlasováním jednoho svého kolegu. Když zůstalo ve hře deset soutěžících, sloučili se do jedné skupiny, přeplavili se na další ostrov a tam pokračovali v boji o celkové vítězství už každý sám za sebe.

Soutěžící si na ostrov nesměli vzít žádné osobní věci. Výjimkou byl jeden předmět, který museli být schopni odnést v jedné ruce. Museli se chovat ekologicky a ostrov museli opustit v takovém stavu, jako když na něj přišli. Po celou dobu soutěže provázel její účastníky moderátor, herec Marek Vašut.

Reality show Trosečník se poprvé se na televizní obrazovce objevila ve Švédsku v roce 1997. Mezinárodní úspěch získala po premiéře v americké televizní stanici CBS v květnu roku 2001. Doposud byl pořad prodán do 48 zemí a odvysílán ve 106 sériích.