Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

SuperStar: nejpřísnější je Klezla

  22:03aktualizováno  22:03
Fanoušci SuperStar mají za sebou první večer u televize. Nova začala vysílat druhou řadu soutěže Česko hledá SuperStar. Bezmála hodinový sestřih z konkurzů, z nichž vzešlo pět desítek talentů, představil hlavně porotu v "akci". Jedno se už po prvním pořadu zdá být jisté - nejpřísnější je hlasový pedagog Eduard Klezla. FOTOGRAFIE

"Připravte se na setkání se smrtí," varoval soutěžící Jarku před Klezlou předseda Michal Horáček. Hlasový pedagog rozdával své verdikty nekompromisně, ale mile a s úsměvem. V jednu chvíli mezi porotci padla na jeho adresu i přezdívka Kat.

"Budete žít," uklidnil plačící Jarku nakonec Klezla, který si prý při svých hodinách nebere servítky ani před celebritami showbyznysu. "Chci výkon a nemám problém komukoliv na hodině říct cokoliv," vysvětlil.

"Nerad bych byl pro soutěžící tou smrtí," uvedl na kameru učitel, který působil v předchozí SuperStar jako hlasový poradce. Uvidíme, zda o tuto nálepku z prvního večera v dalším průběhu soutěže přijde, nebo svou pověst naopak potvrdí.

Horáčka první sestřih nepředstavil zdaleka tak sarkastického jako byl jeho předchůdce Ondřej Hejma. "Jezdíte po těch tónech, jako na horské dráze," byl zatím jeho neostřejší výrok, který televize divákům představila. Působil sympaticky i v případě Daniely s číslem 1048, kterou pustil dál s odůvodněním, že když je prý nerozhodný, je lépe se přiklonit k pozitivní variantě. "Jaké to je nastoupit po Hejmovi? Asi jako přijmout druhou nejvyšší ústavní funkci v zemi," přiznal pocit zodpovědnosti.

"Horáček miluje objevy, no a teď mu to spadlo jako práce do klína samo," uvedl v pořadu jeho přítel, skladatel Petr Hapka.

Výhodu osvědčeného manželského páru porotců skladatele Ondřeje Soukupa a textařku Gabrielu Osvaldovou popsala ze záznamu loňská vítězka Aneta Langerová: "Ač jsou to manželé byli v porotě vždy jako dva největší rivalové, často měli naprosto protichůdné názory a to se mi líbilo."

Jirku zachránila hymna

Vzpomínky na minulou soutěž tvořily jen zlomek dokumentu. Nejsmutnější patřila nadanému Patriku Stoklasovi, jenž tragicky zahynul, další zmínily skupinu Superstars založenou těmi, kdo nedošli do finále, či policejní vyšetřování Jana Kořalky. Nicméně SuperStar roku 2005 už patří novým uchazečům, kterých se přihlásilo více než osm tisíc.

Proč? Odpovědi zněly podobně: "Abych lidem ukázal, že jsem." "Můj hlas je na to školený a můj image určitě taky." „Abych celou republiku rozsvítil jak Las Vegas!“ Paleta představ, co by si budoucí zpěváci koupili za svůj první honorář, byla mnohem širší, od zimních bot po domek pro rodiče.

Opět převažují dívky nad chlapci, takže souboj poroty vypadal i tak, že muži byli vděční za každého kluka a žena namítala: "To nebyl kluk, to byl pašík!"

Opět zůstává nejčastější zvolenou písní převzatý hit Heleny Vondráčkové Dvě malá křídla tu nejsou. Neskutečný sestřih pokusů, jak písničku zvládnout, glosovali i moderátoři: "Děsivé - ale nebojte se. Těch dobrých, co postoupili, je taky dost." Již úvodní z řady dokumentů, které předcházejí živým vystoupením vybraných zpěváků a hlasování diváků, našel své kuriózní hrdiny.

Jedním byl nezaměstnaný Martin, který slovem i zpěvem vzdával jasný hold svému vzoru Karlu Gottovi, rozesmátá porota v něm však objevila i podobnost se strýčkem Jedličkou a označila jej za už hotového showmana. Druhým se stal osmnáctiletý Jiří, od nějž porotci tak dlouho marně žádali lyrickou písničku, až mu navrhli státní hymnu. Dojemné Kde domov můj znělo soutěží Česko hledá SuperStar vůbec poprvé - a Jiřímu vyneslo postup.

Kromě češtiny se zatím zpívalo anglicky, francouzsky, španělsky, rusky a Gottova „malá uličnice“ Včelka Mája zazněla dokonce v němčině. Coby divácký závdavek dobré zábavy na příští neděli nabídl dokument úryvek z přihlášky, kde o sobě soutěžící napsal: „Jsem okouzlující a velice osobitý.“ Osvaldová reagovala jako pravá žena: „Tak na toho se přepudruju!“

Co zaznělo od porotců

* Mně, Vendulko, přijde, že na těch tónech jezdíte jako na horské dráze.
(Michal Horáček)

* Mně to stačí. U vás je velice zajímavý materiál, na který kdyby se správně sáhlo, dalo by se z toho hodně dostat. Jste pro mě velice zajímavý.
(Eduard Klezla)

* Každý z nás se v životě bohužel setká se smrtí. Já si představuji, že přijde, řekne Horáčku a dá mi facku a bude to bolet. Ne, smrt vypadá jako tenhle člověk. Říká, ne, vy už nebudete žít. Nic proti vám, ale nebudete. A proto jsem zvědav, co řekne vám. Protože, když tohle přežijete, tak za sebou budete mít hrubou životní zkušenost a já vám pomůžu...
(Michal Horáček o Eduardu Klezlovi)

... Za mě vám říkám, že budete žít.
(Eduard Klezla)

* Mně se do toho malinko vkrádá ještě jedna postava a ta se jmenovala strýček Jedlička. Já bych řekla, že jste kompilace jich obou - Karel Gott a strýček Jedlička.
(Gabriela Osvaldová)

* Vy, když za tím půjdete, tak si určité místo najdete.
(Ondřej Soukup)

* Na mě, Danielko, nepůsobíte přesvědčivě. Co s tím? Mě to vůbec nechytilo, vůbec mě to nepřesvědčilo. A já mám s tím problém.
(Eduard Klezla)

Co bude dál

V úvodních epizodách budou nyní diváci až do 13. února sledovat průběh prvních kol soutěže, do níž se tentokrát přihlásilo 8357 mladých lidí. Nyní jich má šanci na vítězství padesát.

O týden později budou poprvé rozhodovat hlasy diváků - až do druhé šance, kterou soutěžící dostanou 27. března. Po dalším dokumentu přijde finále - odstartuje 10. dubna a vyvrcholí jmenováním druhé české superstar 12. června.

Podle organizátorů jsou typickými zájemci o dráhu popové hvězdy šestnáctileté dívky, které chtějí zabodovat po vzoru první vítězky Anety Langerové. Ta si vítězstvím v soutěži "vyzpívala" možnost natočit debutové album. Její deska Spousta andělů nyní společně s albem Busted jejího někdejšího soupeře Sámera Issy vévodí domácímu žebříčku nejprodávanějších desek.

Druhá série SuperStar bude mít podobný průběh jako ta první. Několik zásadních novinek tu však je. Změnila se dvojice moderátorů - Ondřeje Brzobohatého po boku Laďky Něrgešové vystřídal Petr Holík. Změn doznalo i složení poroty, v níž zůstala textařka Gábina Osvaldová a skladatel a producent Ondřej Soukup. Novými tvářemi jsou hlasový pedagog Eduard Klezla a její předseda, textař a podnikatel Michal Horáček.

Součástí jednotlivých dílů soutěže jsou kromě zpívání a Hvězdné pěchoty, kde diváci na základě výkonů u prvních konkurzů hlasují o nejhorším zpěvákovi, také reportáže o soutěžících, komentáře porotců a zejména hlasování diváků prostřednictvím textových zpráv z mobilních telefonů a samozřejmě napínavé vyhlašování výsledků.

PŘÍLOHA SUPERSTAR 2

Učitel zpěvu a jeden z porotců SuperStar 2 Eduard Klezla.

Nové tváře z poroty SuperStar 2: textař Michal Horáček a učitel zpěvu Eduard Klezla. (4.11. 2004)

Nový moderátor druhé řady soutěže Česko hledá SuperStar Petr Holík.

Moderátor Petr Holík

Moderátor Petr Holík

Moderátoři Superstar 2 Petr Holík a Laďka Něgrešová.

Moderátoři Superstar 2 Petr Holík a Laďka Něgrešová.

SuperStar 2 - konkurz v Praze. (11. listopadu 2004)

SuperStar 2 - konkurz v Praze. (11. listopadu 2004)

SuperStar 2 - konkurz v Praze. (11. listopadu 2004)

Moderátoři Petr Holík a Laďka Něgrešová. (11. listopadu 2004)

SuperStar 2 - konkurz v Praze. (11. listopadu 2004)

SuperStar 2 - konkurz v Praze. (11. listopadu 2004)

Soudci SuperStar - Ondřej Soukup, Gabriela Osvaldová, Michal Horáček a Eduard Klezla (zleva)

Porotci druhé řady Superstar - Eduard Klezla a Michal Horáček.

V Brně až do čtvrtka probíhá poslední konkurz do druhé řady soutěže Česko hledá SuperStar.

V Brně probíhá poslední konkurz do druhé řady soutěže Česko hledá SuperStar.

SuperStar 2 - konkurz v Brně.

Více než osmnáct set mladých lidí přišlo v Brně bojovat o účast ve druhém ročníku soutěže Česko hledá Superstar.

SuperStar 2 - konkurz v Brně.

Autor:Nejčtenější

Marta Jandová si roli matky užívá. Práce má na nějakou dobu stopku.
Marta Jandová o dalším dítěti: Nejsem nejmladší a vím, jak to je

Zpěvačka Marta Jandová (43) prozradila, že by si dovedla představit vetší rodinu. S manželem Miroslavem Vernerem (39)...

Paris Hiltonová (Cannes, 20. května 2014)
Paris Hiltonová: Zveřejnění nahrávky sexu mi zničilo život

Dědička hotelového impéria Paris Hiltonová (36) říká, že mohla být druhou princeznou Dianou, kterou miloval celý svět....

Jennifer Anistonová (Los Angeles, 7. prosince 2016)
Anistonová: Nechápu, proč se řeší moje bradavky, stojí mi od přírody

Když hrála Jennifer Anistonová (48) v seriálu Přátelé, snad v každé scéně jí stály bradavky. Tehdy ji podezřívali, že...

Lukáš Krpálek, jeho syn Antonín a manželka Eva (2016)
Manželé Krpálkovi: Hlavně ať druhé dítě není divočák

Je to rok, co Lukáš Krpálek (26) získal olympijské zlato. Krátce před tím se mu narodil syn Antonín, a také proto si...

Dominika Mesarošová
Mužům se líbí má madla lásky, nikdo si nestěžoval, říká Mesarošová

Modelka Dominika Mesárošová (31) je sice se svým vzhledem spokojená, přesto občas ráda něco doladí. Zákroky však prý...

Další z rubriky

Marta Jandová si roli matky užívá. Práce má na nějakou dobu stopku.
Marta Jandová o dalším dítěti: Nejsem nejmladší a vím, jak to je

Zpěvačka Marta Jandová (43) prozradila, že by si dovedla představit vetší rodinu. S manželem Miroslavem Vernerem (39)...

Mariah Carey během vystoupení v Las Vegas a na obálce magazínu Paper
Mariah Carey se nechce smířit s nadváhou. Kila navíc jí vyretušovali

Není první ani poslední slavnou ženou, která fotografii na obálce magazínu nechala upravit. Nicméně Mariah Carey (47)...

Těhotná Lenka Zahradnická a její partner Michal
Lenka Zahradnická je maminkou. Dcera dostala jméno Jasmínka

Herečka Lenka Zahradnická (32) s partnerem Michalem teprve minulý týden pořídili kočárek a dnes už je miminko na světě....Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.