Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Herečky, modelka, dcera miliardáře. Přítelkyně prince Harryho

  9:24aktualizováno  9:24
Britský princ Harry (32) ve snaze ochránit soukromí herečky Meghan Markle (35) přiznal, že spolu tvoří pár a vyzval média, aby přestala se štvavou kampaní proti ní. Mladší bratr prince Williama měl doposud jen pár vážnějších vztahů, kdy se se svými přítelkyněmi také ukazoval na veřejnosti. Podívejte se na Harryho lásky.

Chelsy Davy, Florence Brudenell-Bruce, Cressida Bonasová a Meghan Markle | foto: Koláž iDNES.cz

Část 1/8
Chelsy Davy (Alnwick, 22. června 2013)

První láskou prince Harryho, s níž se ukazoval na nejrůznějších akcích, byla dcera zimbabwského multimilionáře Chelsy Davy (30). S princem se poznala v roce 2004, když byl Harry rok v Kapském Městě. Chelsy se pak vrátila do Británie studovat práva na univerzitu v Leedsu.

Princ Harry s bývalou přítelkyní Chelsy

Dvojice se rozešla v roce 2010. Po rozchodu s princem se blondýnka stáhla do rodného Zimbabwe, aby unikla novinářům.

„Bylo to šílené. To byl také důvod, proč jsem se chtěla vrátit do Afriky. Nyní se to uklidnilo, je to v pořádku,“ řekla Chelsy, která ale s Harrym zůstala kamarádka a občas se spolu objevili na nějaké společenské akci.

Florence Brudenell-Bruce (Chichester, 23. června 2007)

V roce 2011 byla Harryho přítelkyní o rok mladší anglická modelka Florence Brudenell-Bruce. Sexy blondýna předtím chodila se závodníkem Formule 1 Jensonem Buttonem a ukázalo se, že je také Harryho sestřenicí z osmého kolena.

Princ Harry ukončil svůj románek s Florence Brudenell-Bruce

Jejich vztah ale vydržel pouhé dva měsíce. Důvodem jejich rozchodu bylo údajně to, že se princ zatím nechtěl vázat a měl také pracovní povinnosti v armádě. V roce 2013 se modelčiným manželem stal multimilionář a šlechtic Henry Edward Hugh St George, s nímž má dceru.

Cressida Bonasová (Paříž, 2. října 2015)

Další vážnější známostí britského prince byla tanečnice a začínající herečka Cressida Bonasová (27). V roce 2012 je seznámila Harryho sestřenice princezna Eugenie. Dvojice spolu chodila na charitativní akce, koncerty i festivaly.

Cressida Bonasová a princ Harry (Londýn, 7. března 2014)

Přestože britské sázkové kanceláře už vypisovaly kurzy na termín zásnub i svatby, dvojice se v roce 2014 rozešla. Rozchod s Harrym byl přátelský a podle blondýnky oba zůstali dobří kamarádi. Bonasová se nyní věnuje hlavně kariéře v Hollywoodu a chtěla by, aby se už tolik nemluvilo o jejím vztahu s princem.

„Doufám, že se bude pozornost zaměřovat na mé dovednosti,“ prohlásila a dodala, že je skvělé být single. „Jsem silná, nezávislá žena.“

Meghan Markle (West Hollywood, 15. února 2012)

Současnou přítelkyní prince Harryho je americká herečka Meghan Markle (35) známá ze seriálu Kravaťáci. Narozdíl od předchozích partnerek je brunetka. S princem se vídá už několik měsíců, což potvrdil Kensingtonský palác v prohlášení, jímž Harry vyzval média, aby jeho přítelkyni nepronásledovala (více zde).

Meghan Markle a princ Harry

Dvojice se potkala v Torontu, kde princ propagoval své hry Invictus Games, které se příští rok uskuteční v Kanadě. Od té doby jsou neustále v kontaktu. Herečka byla pak na několika tajných návštěvách u prince v Londýně a potkala se už také s jeho bratrem Williamem a vévodkyní Kate, i s Harryho otcem princem Charlesem.

Brunetka se narodila v Los Angeles. Její matka je Afroameričanka a otec má holandské a irské předky. Po skončení vysoké školy pracovala pro americkou ambasádu v Buenos Aires.

Po epizodních rolích v různých seriálech se v roce 2010 začala objevovat i ve filmu. Hrála ve snímcích Nezapomeň na mě, Dostaň ho tam či Šéfové na zabití. Její neznámější rolí je ale asistentka Rachel Zane v seriálu Kravaťáci.

Autor:


Najdete na iDNES.cz