Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Porotce Horáček: Můj kůň ještě běží

  9:26aktualizováno  9:26
Soutěž Česko hledá SuperStar se přehoupla do druhé poloviny finálové jízdy a s ní i její předseda poroty, textař, novinář a byznysmen Michal Horáček. Na začátku si na kárové eso poznamenal osm jmen soutěžících, které tipoval na favority celé soutěže. Byl jeho odhad správný a kolik jmen mu na kartě ještě zůstává?

* Vyvíjí se soutěž Česko hledá SuperStar podle vašich představ?
Ano. Počítal jsem s tím, že každý týden všichni soutěžící zazpívají a jeden vypadne.

* Mám samozřejmě na mysli vašich osm tipů na úspěšné soutěžící napsané na kartě.
Do finále jich postoupilo pět. Tři už vypadli - jedno z těch tří jmen patřilo Míše Noskové, která se v divadle a v semifinále jevila jako designovaná star. Hodně si ublížila nešťastnými mediálními extempore, pak znervózněla a už se nikdy moc nechytla. Velká škoda.

* Vyřadili už diváci někoho, koho byste v soutěži ještě rád viděl?
Kristýnu Peterkovou. Stejně jako ji bych však v této fázi soutěže rád viděl mimořádně nadanou dívku jménem Míša Slívová. Vybrali jsme ji do padesátky, pak si účast sama rozmyslela. Bude-li ještě nějaká SuperStar, rozhodně bych ji chtěl vidět. Mohla by i vyhrát.

* Nečekám, že mi prozradíte svůj tip na vítěze, i když podle vašich názorů se dá leccos vytušit. Můžete jen říct, je-li stále ve hře?
Ve hře je.

* Pořád vás těší být přímým "svědkem dostihů", jak soutěž nazýváte, nebo už jste i vy sám tak trochu uštvaný?
Uštvaní - a to hodně - jsou soutěžící. Každý týden se musí naučit píseň v žánru, s nímž nemají třeba žádné zkušenosti. Mezitím si o sobě leccos přečtou - od chvalozpěvů po vulgární urážky. Myslím, že to budou vydýchávat dost dlouho. Mně je hej, mě kolega Klezla veřejně neznámkuje.

* Když už zmiňujete profesora Klezlu, právě on prý bývá po nedělním klání absolutně vyřízený. Taky vás koncerty ve sportovní hale tak vyčerpávají?
Ne. Jedu domů a píšu. V noci je to nejlepší, protože nikdo netelefonuje. Mám hodně práce.

* Otextoval jste prý už pár písniček Anetě Langerové, i když na ni zatím čekají v šuplíku. Pro koho z těch letošních soutěžících byste rád něco složil?
Určitě přijde doba, kdy nabídnu nějaký šanson Nadě Válové. Druhý kůň ještě běží, takže jeho jméno nezmíním.

* Od diváků v hale sklízíte největší potlesk. Čím to je?
Potlesk asi těší populistické politiky. Pro mne je to spíš varovný signál - možná nejsem vůči miláčkům publika dost kritický. A to by porotce být měl, protože to má v popisu práce. Zamyslím se nad tím.

* Dokonce jsem si na internetu přečetla od jakési vaší fanynky, že jste Zeus na téhle planetě. Že jste milý, usměvavý, inteligentní, úspěšný, sečtělý a vtipný muž s obrovskou osobností a charakterem. Jak se vám to poslouchá? Mimochodem - jmenuje se Karolína.
To jste milá, Karolíno.

* To je všechno, co řeknete na tolik chvály?
Ano. Nesmí se to brát příliš vážně, protože to bych se pak musel zabývat i opačným extrémem. Tedy těmi, kteří mi pod hesly typu "Horáček do plynu" vzkazují, že jsem idiot, prospěchář, pozér, zaprodanec Novy, nesnesitelně vážný, nesnesitelně vtipný, hluchý, sebestředný, zaujatý... A tak dál. Možná mi pomáhá skutečnost, že už před čtyřiceti lety publikovala moje máma psychologickou studii Jednostranný vztah. Na základě dopisů posluchačů tehdejším hvězdám pop-music v ní přemýšlela právě o tomhle typu přemrštěných reakcí a o patologické fixaci na veřejně známé osobnosti.

* Další vaši příznivci zase doporučují udělat nějakou talk show podobnou Krausově Uvolněte se, prosím. Nepodniknete v tomto směru něco?
Udělat projekt, který je podobný projektu kohokoli jiného, je od počátku špatná ambice. Kdybych něco dělal, muselo by to být ryze osobité. Ale když se na to ptáte - možná bych to mohl zkusit, a to vzhledem k tomu, že jsem dosud nic takového pořádně nezkusil. Takové výzvy mě občas opravdu zaujmou. Jenže - na podzim půjdu znovu studovat na UK, a to kulturní antropologii. Musím se ještě hodně naučit, abych mohl chtít někoho oslovovat.

* Nemrzí vás, že jste nepřišel s nápadem naučit se pár slov persky jako Gábina Osvaldová, tím spíš, že Aliho Amiriho neustále chválíte? Jak jste její nápad vůbec ocenil?
Kupodivu moc neocenil. Zdá se mi, že reagovat na aktuální výkon předem připraveným textem je poněkud omyl. Jako nápad sám o sobě je to ovšem pěkné a Gába byla roztomilá. Jen to mohlo přijít třeba v okamžiku, kdy by Ali ze soutěže vypadl. Pak by to bylo i velmi chytré.

* Přál jste si, aby byli adepti na vítěze SuperStar svoji. Aby byli odvážní, přišli s něčím neslýchaným, aby se nesnažili být krasomily, štukatéry hudby. Vzali si vaše slova k srdci?
Někteří ne. Jiní, zaplať pánbůh, ano. Ty mám rád a dávám jim to znát.

* Už jste stihl zalitovat, že jste post porotce SuperStar vzal, nebo se kolo od kola utvrzujete v tom, že to byla dobrá volba?
Volba to byla především z hlediska provozovatele. Já jsem byl přesvědčen, že projdu silnou životní zkušeností, a to se stalo a dosud děje.

* Není tajemstvím, že jste prasynovec Jaroslava Heyrovského, nositele Nobelovy ceny za chemii. Chemie lidského těla také mnohé napoví, působí na vás někdo ze soutěžících jako silný chemický prvek?
Ano - z těch, kdo ve finále nejsou, Terezka Terčová a zmíněné Míša Slívová s Naďou Válovou. Ze zbývající finálové sedmičky jsou tam nejméně tři lidi, kteří dokážou v posluchačích probudit když ne vášně, tak aspoň velmi silné pocity.

* Naopak bych řekla, že takovou kyselinou sírovou pro vás musel být Filip Jankovič, alespoň tomu nasvědčovaly časté slovní přestřelky v přímém přenosu. Byl vám tenhle kluk sympatický, nebo si to svým chováním, nezvládáním emocí a neschopností přijímat kritiku pokazil?
Já bych na něho nebyl tak přísný. Člověk na jeho místě se dostává do zvláštního transu, ve kterém ani nemůže chladně vážit každé své slovo. Za čtvrt století v showbyznysu jsem poznal mnoho lidí, kteří emoce moc nezvládají a ani kdovíjak zvládat nechtějí. Jeden příklad za mnohé: Richard Müller. A přece ho mám rád a do showbyznysu patří.

* Mluvil jste už na téma SuperStar se svým předchůdcem Ondřejem Hejmou? Nechtěl byste mu něco vzkázat? Třeba: Ondro, neměl jsi to jednoduché. Nebo: Ondro, dík za uvolněné místo, neuvěřitelně se bavím...
S Ondrou jsme se kupodivu za poslední rok neviděli ani neslyšeli. Asi počkáme, až vášně opadnou, a pobavíme se. Já bych o to tedy stál. Ondru mám rád, jeho názorů si vážím. Porotce dělal jinak než já, ale on je prostě Hejma a já Horáček. Proto jsem nikdy neměl pocit, že jsme soupeři.

OTEC A DCERA. Michal Horáček otextoval svojí dceři Ruth část Hapkovy skladby z filmu Panna a netvor.

Michal Horáček

Textař a předseda poroty SuperStar 2 Michal Horáček. (4.11. 2004)

Nové tváře z poroty SuperStar 2: textař Michal Horáček a učitel zpěvu Eduard Klezla. (4.11. 2004)

Michal Horáček, předseda poroty druhé řady SuperStar při on-line rozhovoru v redakci iDNES. (5.11. 2004)

Porotci druhé řady Superstar - Eduard Klezla a Michal Horáček.

Aneta Langerová má řadu kritiků i zastánců. K těm druhým patří Michal Horáček.

Michal Horáček a třetí vyřazená finalistka SuperStar Kristýna Peterková. (17.4. 2005)

Michal Horáček

Vyřazený Filip Jankovič (druhý zprava) se "usmiřuje" s porotci soutěže Česko hledá SuperStar II - Michalem Horáčkem, Gábinou Osvaldovou a Eduardem Klezlou. (1.5.2005)

Michal Horáček s Eduardem Klezlou popřáli vyřazené Kláře Zaňkové štěstí - Česko hledá SuperStar II. (8.5.2005)

Autoři: , pro iDNES.czNejčtenější

Paris Hiltonová (Cannes, 20. května 2014)
Paris Hiltonová: Zveřejnění nahrávky sexu mi zničilo život

Dědička hotelového impéria Paris Hiltonová (36) říká, že mohla být druhou princeznou Dianou, kterou miloval celý svět.... celý článek

Heidi Janků a její manžel Ivo Pavlík
Zemřel hudebník Ivo Pavlík, manžel Heidi Janků

V sobotu zemřel hudebník Ivo Pavlík (†84), manžel zpěvačky Heidi Janků (54) a první manžel nedávno zesnulé Věry... celý článek

Jennifer Anistonová (Los Angeles, 7. prosince 2016)
Anistonová: Nechápu, proč se řeší moje bradavky, stojí mi od přírody

Když hrála Jennifer Anistonová (48) v seriálu Přátelé, snad v každé scéně jí stály bradavky. Tehdy ji podezřívali, že... celý článek

Lukáš Krpálek, jeho syn Antonín a manželka Eva (2016)
Manželé Krpálkovi: Hlavně ať druhé dítě není divočák

Je to rok, co Lukáš Krpálek (26) získal olympijské zlato. Krátce před tím se mu narodil syn Antonín, a také proto si... celý článek

Paris Jacksonová na Met Gala (New York, 1. května 2017)
Jacksonová: Jsem normální člověk s celulitidou, jizvami a kily navíc

Dcera krále popu Michaela Jacksona se stále častěji objevuje na fotografiích v předních světových módních magazínech.... celý článek

Další z rubriky

Dominika Mesarošová
Mužům se líbí má madla lásky, nikdo si nestěžoval, říká Mesarošová

Modelka Dominika Mesárošová (31) je sice se svým vzhledem spokojená, přesto občas ráda něco doladí. Zákroky však prý... celý článek

Sabina Laurinová
Sabina Laurinová: Kritiku beru s pokorou i nadhledem, pózy nepřijímám

Když před dvaceti lety Sabina Laurinová (45) začínala moderovat soutěž DO-RE-MI, mnozí kolegové ji od toho odrazovali.... celý článek

Tomáš Řepka a Kateřina Kristelová
Hodně lidí by si přálo, abych se s Tomášem rozešla, míní Kristelová

Moderátorka Kateřina Kristelová (37) prý veškeré negativní reakce a názory na vztah s bývalým fotbalistou Tomášem... celý článekNajdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.