Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nejmladší se stala i nejkrásnější

  11:56
- Po devětadevadesátiminutovém finále soutěže o titul Miss České republiky porota rozhodla, které z osmnácti soutěžících dívek udělí titul královny krásy pro rok 2000. Poslední držitelkou "vítězné trofeje" v tomto tisíciletí se stala nejmladší ze všech finalistek, sedmnáctiletá Michaela Salačová. První Vicemiss porota zvolila soutěžící č. 1 Kateřinu Elgerovou. Miss Sympatie a zároveň druhou Vicemiss se stala soutěžící č. 18, Markéta Svobodná.

Do poslední chvíle bylo finále letošní volby Miss České republiky napjaté. Postupně ze soutěže odpadávaly dívky, které možná věřily, že se tou nejúspěšnější stanou právě ony.  Již po prvním kole musela porota z osmnácti soutěžících dívek vybrat dvanáct, které postoupily.

Dívky soutěžily ve čtyřech disciplinách: v módní přehlídce, volné disciplíně, promenádě v plavkách a v odpovědích na otázky porotců.

Po prvním kole, jímž se stala módní přehlídka, rozhodla porota o smutném osudu šesti z osmnácti soutěžících dívek, které se lětošní královnou krásy zaručeně nestanou. Udělen byl také první titul - Miss osobnost, kterou si mezi sebou soutěžící volí samy. Titul získala dívka číslo 8, Monika Jurdáková.   

Do druhého kola postoupily: Markéta Svobodná, Hana Havlasová, Lucie Miklovičová, Petra Matulová, Tereza Kutínová, Ivana Hlávková, Zuzana Lindemannová, Alice Tomková, Monika Hrabovčáková, Michaela Salačová, Petra Kocarová a Kateřina Elgerová

Ve volné disciplíně předvedly soutěžící značně vyšší míru originality, než tomu bývalo v předchozích ročnících. Tradiční společenské tance, které se narychlo před soutěží naučily všechny dívky, které do té doby nic jiného neuměly, letos vystřídaly  tance orientální, umělecký přednes nebo hra na housle.

O tom, kterých šest dívek postoupí do velkého finále rozhodla porota po divácky oblíbené promenádě v plavkách. Kromě obvodu hrudi, pasu a boků, snad porotě výběr usnadnily odpovědi na otázky, které dívkám kladl moderátor Martin Dejdar.

Martin Dejdar tak vystřídal svého kolegu Jana Čenského, který na dotaz jednoho ze čtenářů iDNES v on-line rozhovoru, zda se mu po "misskách" nestýká, odpověděl: "Měl jsem možnost v Karlových Varech uvádět semifinálové kolo, tak mám na čas vybráno. Dívkám nezávidím, mě by na jeviště v plavkách a s číslem nikdo nedostal."

Herec Miroslav Donutil pravděpodobně trpce zklamal očekávaní šesti z dvanácti dívek, neboť jeho úkolem bylo přečíst ty, které z prvního kola postoupily do druhého. Do velkého finále se mohla dostat jenom polovina z nich: Markéta Svobodná, Petra Matulová, Zuzana Lindemannová, Michaela Salačová, Petra Kocarová a Kateřina Elgerová

Finále soutěže se opět konalo v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech. V porotě mimo jiné usedla dosavadní královna krásy, loňská Miss ČR Helena Houdová, ředitel TV NOVA Vladimír Železný, herec Miroslav Donutil, plastický chirurg Jan Měšťák a jako předseda poroty ředitel soutěže Miss ČR Miloslav Zapletal.

Podstatná změna nastala ve filozofii hlavních cen. "Chceme dívkám v začátku více pomoci, a tak jsme se rozhodli, že dostanou kromě 250 tisíc korun i bezplatný pronájem bytu v Praze a zajímavé kontrakty. Dohromady za milion korun," obhajuje nový přístup prezident pořádající agentury Art production K2 a ředitel soutěže Miloš Zapletal. Pro vítězku je samozřejmě také připraven vůz Toyota.

Stejný vůz získala i Markéta Svobodná, kterou čtenáři některých periodik zvolili Miss Sympatie.

Vítězky mají v průběhu nadcházejícího období reprezentovat Českou republiku na světových soutěžích Miss World (listopad 2000), Miss Universe (květen 2001), Miss Europe (červen 2000) a Miss International (podzim 2000).

Čtenáři iDNES už svou miss zvolili (8. 3. 2000)
Ačkoliv finálový večer soutěže o nejkrásnější dívku v republice Miss ČR se koná teprve dnes večer a národ tedy svou vítězku ještě nezná, čtenáři iDNES už se

Zvolili jste si svou Miss 2000 ZDE.
rozhodli. Deset dní mohli hlasovat pro svou favoritku. Většina z nich se rozhodla pro třiadvacetiletou Drahoslavu Liškovou (soutěží s číslem 16), která získala z celkového počtu 10 343 hlasů plných 2677¨.

Jako 2. Vicemiss skončila u našich čtenářů devatenáctiletá Markéta Svobodná, soutěžící s číslem 18 a 1. Vicemiss třiadvacetiletá Hana Havlasová s číslem 17. Hlasování sice skončilo, ale šanci vyhrát v kvízu tričko s logem Miss trvá.

U čtenářů iDNES vyhrála hlasování o nejkrásnější dívku finalistka s číslem 16 Drahoslava Lišková.

Na druhém místě a jako první Vicemiss skončila u čtenářů iDNES Hana Havlasová.

Markéta Svobodná

Martin Dejdar uvádí Miss ČR 2000

Kateřina Elgerová recituje ve volné disciplíně soutěže

Miss ČR 2000 Michaela Salačová, Vícemiss Kateřina Elgerová a 2. Vícemiss Markéta Svobodná.

Členka poroty, Miss ČR 99 Helena Houdová, pokládá závěrečnou otázku Kateřině Elgerové.

Lucie Bílá zpívá během finále Miss ČR 2000

Nejoblíbenější část večera - promenáda v plavkách

Markéta Svobodová v plavkách

Michaela Salačová při promenádě v plavkách

Miss Sympatie 2000 Markéta Svobodná ukazuje klíčky od automobilu, který za svůj titul obdržela od jednoho ze sponzorů.

Alice Tomková si pro svojí volnou disciplínu zvolila tanec

Vladimír Železný pokládá otázku Markétě Svobodné

Autor:


Hlavní zprávy

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2016 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je součástí koncernu AGROFERT ovládaného Ing. Andrejem Babišem.