Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kultura

aktualizováno 
* Výstava

RODNÝ DŮM JOSEFA HOFFMANNA: Expozice Josef Hoffman Průřez dílem secesního architekta Josefa Hoffmanna je umístěn v jeho rodném domě.
* Výstava

RODNÝ DŮM JOSEFA HOFFMANNA: Expozice Josef Hoffman Průřez dílem secesního architekta Josefa Hoffmanna je umístěn v jeho rodném domě. Návštěvníci se seznámí s fotodokumentací autorových staveb, ukázkami nábytku, nápojových souprav a jídelních servisů, které jsou dodnes podle Hoffmannových návrhů vyráběny, vystaven je soubor zařízení z vídeňského kabaretu Netopýr. Ke shlédnutí je životopisný videofilm

BUDIŠOV

* Výstava

ZÁMEK: Stálá expozice zoologického depozitáře

BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM

* Výstava

GALERIE EVA: Výstava obrazů Jindřicha Hegra (do 27. července) KULTURNÍ DŮM: Výstava uměleckých fotografií Miroslava Matouška (do 1. července)

CHOTĚBOŘ

* Film

DRUŽBA: Trosečník Někdy je dobré ztroskotat, aby člověk objevil sám sebe. Ambiciózním mužům, jejichž život visí na drátku zvaném diář, může totální izolace přijít k duhu. Tom Hanks se stává proti své vůli Robinsonem a na samém konci světa nachází novou cest. Režie: Robert Zemeckis. Hrají: Tom Hanks, Helen Huntová, Christopher Noth a další. (20.00)

* Výstava

Kam jede mašinka (do 31. října), Chotěbořské školy očima fotografa Ladislava Vaška (do 24. června), Obrazy ze zámecké obory a Železných hor (do 31. října), Soustružené malované hračky Zdenka Bukáčka juniora (do 2. září)

HAVLÍČKOVA BOROVÁ

* Výstava

PAMÁTNÍK KARLA HAVLÍČKA BOROVSKÉHO: Stálá expozice o díle a životě Karla Havlíčka

HAVLÍČKŮV BROD

* Film

OSTROV: Kytice Tvůrčí tým pod vedením režiséra F. A. Brabce dokázal, že Kytice z pověstí národních degradovala do sfér povinné školní četby nezaslouženě. Skutečné" i pohádkové postavy ze sedmi balad sbírky - Kytice, Vodník, Polednice, Svatební košile, Dceřina kletba, Zlatý kolovrat a Štědrý večer - ožívají na plátnech kin a vyprávějí o vášni, lásce, strachu, závisti a hlavně smrti. Scenáristické propracování Erbenových "minipříběhů", básnické obrazové vidění, kouzla moderní trikové techniky, zvuková a hudební stránka umocněná vynikajícími hereckými výkony, to vše dodává filmu Kytice na výjimečnosti. Režie: F. A. Brabec. Hrají: Linda Rybová, Jana Švandová, Dan Bárta, Klára Sedláčková, Karel Roden, Jiří Schmitzer, Zuzana Bydžovská, Boleslav Polívka, Anna Geislerová, Nina Divíšková, Karel Dobrý, Ivan Vyskočil a další. (17.30) , Tmavomodrý svět Příběh českých pilotů, kteří během druhé světové války bojovali nad Anglií proti Hitlerovi, aby je pak komunisté v "osvobozené" zemi namísto slavobránami provedli branami kriminálů a lágrů.. Režie: Jan Svěrák. Hrají: Ondřej Vetchý, Kryštof Hádek, Oldřich Kaiser, Tara Fitzgeraldová, Linda Rybová, Hans Assmann, Charles Dance, Miroslav Táborský a další. (20.00)

* Výstava

GALERIE YVÝTVARNÉHO UMĚNÍ: Příbuznost není dědičná aneb Surealismus a svoboda (do 24. června) POBOČKA ČSOB: Prodejní výstava obrazů a grafiky Josefa Sasky (do 31. srpna)

HUMPOLEC

* Film

MĚSTSKÉ KINO: Vše, co jste chtěli vědět o sexu, ale báli jste se zeptat Z rané, parodicky zaměřené tvorby režiséra patří tato povídková komedie k nejúspěšnějším titulům. Režie: Woody Allen. Hrají: Woody Allen, John Carradine, Lou Jacobi, Louise Lasserová, Anthony Quayle, Tony Randall, Lynn Redgraveová a další. (20.00)

JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU

* Výstava

MUZEUM OTOKARA BŘEZINY: Stálá expozice se vztahem k Otokaru Březinovi a jeho přátelům

JEMNICE

* Výstava

KNIHKUPECTVÍ DEJL: Martin Zlámal, Luboš Tesař (do 15. července)

JIHLAVA

* Film

DUKLA: Tmavomodrý svět Příběh českých pilotů, kteří během druhé světové války bojovali nad Anglií proti Hitlerovi, aby je pak komunisté v "osvobozené" zemi namísto slavobránami provedli branami kriminálů a lágrů. Režie: Jan Svěrák. Hrají: Ondřej Vetchý, Kryštof Hádek, Oldřich Kaiser, Tara Fitzgeraldová, Linda Rybová, Hans Assmann, Charles Dance, Miroslav Táborský a další. (17.30, 20.00, 22.00) SOKOL: Vyhnání z ráje Nová česká tragikomedie režisérky Věry Chytilové zachycuje na ověřeném modelu "filmu ve filmu" natáčení experimentálního snímku o Adamovi, Evě a časech nevinnosti před prvotním hříchem. Režie: Věra Chytilová. Nicméně statisté, herci i členové štábu mají spoustu lidských chyb a slabostí, a tak se filmování ubírá docela jiným směrem než k idylickému obrazu ráje. Hrají: Bolek Polívka, J. A. Pitínský, Milan Šteindler, Chantal Poullainová, Věra Havelková, Petr Vacek, Jaroslav Tichý-Barin, Veronika Bellová, Otakáro Schmidt, Arnošt Goldflam a další. (17.30, 20.00)

* Činohra

HORÁCKÉ DIVADLO: Sen noci svatojánské (Horácké divadlo) Milostné propletence dvou mladých zamilovaných dvojic, zlomyslná pomsta krále elfů Oberona na své ženě Titanii, která se díky kouzlu zamiluje do venkovského řemeslníka proměněného v osla, chystaná svatba athénského vévody Thesea s královnou Amazonek Hipolytou a zlomyslné žertíky raráška Puka. To vše tvoří příběh kouzelné Shakespearovy komedie, která v sobě spojuje pohádku a skutečnost, lidské osudy a lásku se světem kouzel a fantazie. Režie: Milan Schejbal. Hrají: Stanislav Jiránek, Stanislav Gerstner, Hana Briěšťanská, Eva Jízdná, Ondřej Šípek, Jaroslav Dostál, Miloš Stránský, Martyna Klimáčková, Lenka Schreiberová, Josef Kundera, Josef Kubín, Milan Šindelář a další. (17.00)

* Výstava

GRAND HOTEL: Pavel Grégr - Oleje (do 31. července) VRAK BAR: Před válkou jsem měl hračky Fotografická výstava autorky Ivy Zímové, která se nechpala inspirovat událostmi v Čečensku.

* Ostatní

ZOOLOGICKÁ ZAHRADA: Zvířata z celého světa Zoo leží v malebném údolí řeky Jihlávky. V areálu o rozloze 12,6 ha se nacházejí vodní plochy, zalesněné svahy, louky i skály a to v bezprostřední blízkosti centra města. "Zoo bez mříží" je domovem pro 100 druhů vzácných zvířat, z toho 17 druhů zařazených do záchranných programů. Zahrada se specializuje na chov kočkovitých šelem, opic a plazů a návštěvníci se v ní setkají s několika superlativy: nejmenším poddruhem tygra (sumaterský), medvěda (malajský), vydry (malá), opice (kosman zakrslý), největším klokanem (rudý) a hlodavcem (kapybara) a konečně největší kolekcí drápkatých opic v republice. Velmi atraktivní je expozice plazů s mnoha jedovatými druhy hadů.

JIMRAMOV

* Výstava

SÍŇ RODÁKŮ: Vz nik a vývoj Jimrmanova, Karel Slavíček, Bratři mrštíkové, Jan Karafiát.

KAMENICE NAD LIPOU

* Výstava

VLASTIVĚDNÉ MUZEUM: Dějiny města Kamenice nad Lipou a Život a dílo Vítězslava Nováka

KRALICE NAD OSLAVOU

* Výstava

PAMÁTNÍK KRALICKÉ TISKÁRNY: Historický význam Kralické tiskárny, J. A. Komenský a kultura jeho doby

KŘÍŽOVICE

* Výstava

GALERIE Z RUKY: Výstava obrazů Václava Flesara

LEDEČ NAD SÁZAVOU

* Film

MĚSTSKÉ KINO: Kostka Policista, profesionální zloděj, studentka matematiky, psycholožka, architekt a dospělý autista se jednoho dne probudí ve fantaskním vězení, tvořeném stovkami vzájemně propojených cel ve tvaru kostek. Nikdo z nich netuší, jak se v tomto surrealistickém bludišti ocitl, s rostoucím napětím se objevují osobní konflikty. Jedna věc je však jasná - pokud se nenaučí spolupracovat při objevování mnoha tajemství smrtící pasti, nikdo z nich nebude dlouho naživu... Režie: Vincenzo Natali. Hrají: Nicole de Boerová, Nicky Guadagni, David Hewlett, Andrew Miller, Julian Richings, Wayne Robson a Maurice Dean Wint. (20.00)

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE

* Výstava

MUZEUM ŘEMESEL: Stálé expozice Muzea řemesel

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU

* Výstava

VÝSTAVNÍ SÍŇ: Výstava výtvarných prací bývalých žáků ZUŠ

NOVÁ ŘÍŠE

* Výstava

MUZEUM ČES KÉ HUDBY, PAMÁTNÍK PAVLA A ANTONÍNA VRANICKÝCH: Stálá expozice Pavel a Antonín Vraničtí Expozice je společným dílem Muzea české hudby a Archivu Společnosti přátel hudby ve Vídni PREMONSTRÁTSKÝ KLÁŠTER: Stálá expozice barokní knihovny Barokní knihovna s nástropními freskami a 15 000 svazky a expozice věnované významným osobnostem zdejšího kulturního života, hudebním skladatelům Janu Novákovi a bratrům Antonínu a Pavlu Vranickým a básníkovi Otokaru Březinovi

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

* Výstava

HORÁCKÁ GALERIE: Slavoj Kovařík - Výběr z malířského díla Expozici naleznete v Červeném sále (do 24. června), J aroslav Válek - Kovaná plastika (do 26. srpna)

* Ostatní

HORÁCKÉ MUZEUM: Vodní mlejnek Figurální pohyblivý vodní mlejnek ve dvoře Horáckého muzea je v provozu každou celou hodinu od 9 hodin. Poslední spuštění je v 15.45

OBRATAŇ

* Výstava

MUZEUM IZOLÁTORŮ A BLESKOJISTEK: Stálá expozice izolátorů

OKŘÍŠKY

* Výstava

SOKOLOVNA: Výstava z historie obce

PACOV

* Výstava

HRAD KÁMEN: Jednostopá motorová vozidla české výroby

PELHŘIMOV

* Film

VESMÍR: Vyhnání z ráje Nová česká tragikomedie režisérky Věry Chytilové zachycuje na ověřeném modelu "filmu ve filmu" natáčení experimentálního snímku o Adamovi, Evě a časech nevinnosti před prvotním hříchem, v němž hrají výhradně naháči z nudistické pláže. Režie: Věra Chytilová. Nicméně statisté, herci i členové štábu mají spoustu lidských chyb a slabostí, a tak se filmování ubírá docela jiným směrem než k idylickému obrazu ráje. Hrají: Bolek Polívka, J. A. Pitínský, Milan Šteindler, Chantal Poullainová, Věra Havelková, Petr Vacek, Jaroslav Tichý-Barin, Veronika Bellová, Otakáro Schmidt a další. (20.00)

POČÁTKY

* Výstava

RODNÝ DŮM OTOKARA BŘEZINY: Doklady o životě a díle básníka Otokara Březiny

POLNÁ

* Výstava

MUZEUM VYSOČINY: Stálá expozice hodi n, Z p rádelníků a skříní našich babiček, Loutkové divadlo v Polné

TELČ

* Výstava

DŮM U MICHALA: Práce pro památkovou péči I, II, III, IV GALERIE WIMMER: Současná malba RADNICE: Horácký fotoklub Jihlava (do 24. června), Keramika, plastika Práce studentů SPŠ keramické v Bechyni VĚŽ SVATÉHO DUCHA: Jan Křen - Obrazy ZÁMEK: Helena Schmausová - Schoonerová - Obrazy a plastiky (do 1. července)

TŘEBÍČ

* Film

MORAVIA: Vyhnání z ráje Nová česká tragikomedie režisérky Věry Chytilové zachycuje na ověřeném modelu "filmu ve filmu" natáčení experimentálního snímku o Adamovi, Evě a časech nevinnosti před prvotním hříhříchem, v němž hrají výhradně naháči z nudistické pláže. Režie: Věra Chytilová. Nicméně statisté, herci i členové štábu mají spoustu lidských chyb a slabostí, a tak se filmování ubírá docela jiným směrem než k idylickému obrazu ráje. Hrají: Bolek Polívka, J. A. Pitínský, Milan Šteindler, Chantal Poullainová, Věra Havelková, Petr Vacek, Jaroslav Tichý-Barin, Veronika Bellová, Otakáro Schmidt, Arnošt Goldflam a další. (17.30, 20.00)

* Výstava

FOND: Výstava obrazů Josefa Hrubeše Motivy ze Židů. GALERIE CHODBA: Hranice v nás Výstava prací studentů jihomoravských středních škol - účastníků soutěže Hranice v nás. (do 22. června) BAZILIKA SVATÉHO PROKOPA: Prohlídka baziliky Bazilika, opatský chrám s patrociniem Nanebevzetí Panny Marie je jediná stavba třebíčského kláštera, která se v podstatě dochovala ve svém původním půdorysném rozvrhu a architektonické výstavbě. Patří k skvostům středověkého stavitelství evropského významu. GALERIE MALOVANÝ DŮM: Lubomír Kressa st. Výběr z díla 1941 - 1981. (do 22. června) MALÁ GALERIE ZÁPADOMORAVSKÉHO MUZEA: Pavel Holeka - Koláže ZÁPADOMORAVSKÉ MUZEUM: Stálé expozice betlémů, dýmek a kuřáckých potřeb, minerálů, vltavínů, ethnografie, archeologie l Ostatní HOTEL ALFA: Interenetový klub Denně od 8 do 23 hodin ŽIDOVSKÝ HŘBITOV : Prohlídka hřbitova Je zde pohřbeno jedenáct tisíc lidí a nachází se zde tři tisíce kamenných náhrobků, dokumentujících svým výtvarným pojetím vývoj židovského náhrobního kamene. Hřbitov je přístupný vstupní kovanou bránou z ulice ZNOJEMKA KLUB 2000: Diskotéka (20.00)

TŘEŠŤ

* Ostatní

KULTURNÍ DŮM: Večer pod lampou - Běh života Představení především pro důchodce. (19.30)

TŘI STUDNĚ

* Výstava

SÁL BOHUSLAVA MARTINŮ: Stálá expozice Martinů a Tři Studně Výstava zachycuje fragmenty z života hudebního skladatele Bo huslava Martinů.

VELKÁ BÍTEŠ

* Výstava

MĚSTSKÉ MUZEUM: Stálá regionální historická expozice Velkobítešska VÝSTAVNÍ SÍŇ KLUBU KULTURY: Výstava prací žáků uměleckých oborů Umělecký kovář, umělecký keramik, umělecký truhlář. (do 24. června)

VELKÉ MEZIŘÍČÍ

Výstava

GALERIE SYNAGOGA: Stálá expozice Magen David Historie Židů ve Velkém Meziříčí. MUZEUM SILNIC A DÁLNIC ČESKÉ REPUBLIKY: Stálá výstava sochaře Jiřího Marka. Modely mostů, Historie výstavby dálnice, Přírodniny (konchylie, ornitologická sbírka), Expozice Sarajevský atentá t. Muzeum doplňuje výstava zámeckého mobiliáře.

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

* Výstava

MĚSTSKÉ DIVADLO: Výstava prací žáků ZUŠ (do 30. června) MUZEUM KNIHY: S mapou a puškou Výstava cestopisných a dalších knih, pojednávajících o objevitelských a loveckých výpravách středověké šlechty. Výstava zahrnuje časový úsek od konce osmnáctého století do třicátých let století dvacátého.300 let s klavírem. Dlouhodobá expozice Českého muzea hudby v prostorách zámku, v zámeckém konventu. PRODEJNA NÁBYTKU ANKE: Václav Mach - Koláčný: Obraz v interiéru Komorní výstava obrazů REGIONÁLNÍ MUZEUM: Replika historického lesního skla (do 30. června) VÝSTAVNÍ SÍŇ STARÉ RADNICE: Keramický svět dětí z Města Albrechtic Výstava prací dětí ze soukromé základní umělecké školy. (do 8. července) CAFÉ - BAR GALERIE: Stálá expozice Café - Baru Prostředí zpříjemňují prodejné obrazy a grafiky mnoha výtvarníků a sklo Jaroslava Svobody.

ŽIROVNICE

* Výstava

MĚSTSKÉ MUZEUM: Stálé expozice žirovnického muzea Expozice perleťářství umístěná v zámeckých prostorech představuje výrobu perleťových knoflíků, kterou v Žirovnici zavedl již v roce 1864 Josef Žampach. Dále je zde dokumentováno rozmanité použití perleti a řemeslná zručnost mistrů "čamrdářů". Expozice historických šicích strojů představuje více než 70 exponátů, Na zámku je unikátní fresková výzdoba z doby kolem roku 1490 a stálá expozice prací renomovaných umělců v Galerii Jana Havlíka.

Autor:Nejčtenější

Paris Hiltonová (Cannes, 20. května 2014)
Paris Hiltonová: Zveřejnění nahrávky sexu mi zničilo život

Dědička hotelového impéria Paris Hiltonová (36) říká, že mohla být druhou princeznou Dianou, kterou miloval celý svět.... celý článek

Heidi Janků a její manžel Ivo Pavlík
Zemřel hudebník Ivo Pavlík, manžel Heidi Janků

V sobotu zemřel hudebník Ivo Pavlík (†84), manžel zpěvačky Heidi Janků (54) a první manžel nedávno zesnulé Věry... celý článek

Jennifer Anistonová (Los Angeles, 7. prosince 2016)
Anistonová: Nechápu, proč se řeší moje bradavky, stojí mi od přírody

Když hrála Jennifer Anistonová (48) v seriálu Přátelé, snad v každé scéně jí stály bradavky. Tehdy ji podezřívali, že... celý článek

Lukáš Krpálek, jeho syn Antonín a manželka Eva (2016)
Manželé Krpálkovi: Hlavně ať druhé dítě není divočák

Je to rok, co Lukáš Krpálek (26) získal olympijské zlato. Krátce před tím se mu narodil syn Antonín, a také proto si... celý článek

Paris Jacksonová na Met Gala (New York, 1. května 2017)
Jacksonová: Jsem normální člověk s celulitidou, jizvami a kily navíc

Dcera krále popu Michaela Jacksona se stále častěji objevuje na fotografiích v předních světových módních magazínech.... celý článek

Další z rubriky

Sharon Stone (Cannes, 22. května 2014)
Stone: Základní instinkt byla výzva, na natáčení mám skvělé vzpomínky

Herečka Sharon Stone (59) ráda vzpomíná na svou roli v kontroverzním erotickém thrilleru Základní instinkt, který...

Priscilla Presley na sedmdesát nevypadá, ale obličej má ztuhlý botoxem.
Priscilla Presley: Když jsem Elvise potkala poprvé, připadal mi odporný

Herečka Priscilla Presley (72) čtyřicet let po smrti Elvise Preslyeho zavzpomínala na jejich milostné začátky. Stačilo...

Simona Krainová v tričku ze své kolekce
Simona Krainová si vyzkoušela roli módní návrhářky, má svou kolekci

Modelka Simona Krainová (44) si vyzkoušela roli módní návrhářky a navrhla svou první módní kolekci. Na limitované řadě...

Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.