Zpěvák Karel Gott v lednu 2005

Zpěvák Karel Gott v lednu 2005 | foto: Alžběta JungrováMAFRA

Karla Gotta pustili z nemocnice, čeká ho další chemoterapie

  • 86
Lékaři propustili zpěváka Karla Gotta (76) z nemocnice. Během tří týdnů hospitalizace podstoupil první fázi chemoterapie, další ho čeká za několik dní.

Napište vzkaz Karlu Gottovi

Chcete mu vyjádřit svou podporu? Napište vzkaz.

„Milí příznivci, jsem rád, že vás mohu konečně po třech týdnech pozdravit z domova. Po první fázi chemoterapie jsem byl propuštěn do domácího ošetřování. S ohledem na svůj zdravotní stav musím dodržovat veškerá opatření spojená s mou nemocí. Děkuji vám za vaši neustálou podporu,“ napsal zpěvák na svém Facebooku.

Milí příznivci, jsem rád, že vás mohu konečně po třech týdnech pozdravit z domova. Po první fázi chemoterapie jsem byl...

Posted by Karel Gott on 18. listopad 2015

„Mohu potvrdit zprávu, že pan Gott byl v úterý propuštěn do domácího léčení,“ sdělil iDNES.cz tiskový mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Filip Brož.

Lékaři diagnostikovali u Karla Gotta zhoubné nádorové onemocnění mízních uzlin, takzvaný Non-Hodgkinův lymfom. Zjistili to na konci října při operaci náhlé příhody břišní, které se zpěvák podrobil v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM).

Karel Gott po operaci břicha převezen do Všeobecné fakultní nemocnice, kde zahájil léčbu nádorového onemocnění.

„Během tří týdnů podstoupil první dávku chemoterapie, další fáze onkologické léčby ho čeká za několik dní,“ informovala Gottova mluvčí Aneta Stolzová. Poděkovala současně všem za podporu a požádala média, aby s ohledem na zdravotní stav a průběh léčby i nadále respektovala soukromí Gotta i jeho rodiny.

Fanoušci zpěváka zasypali spoustou vzkazů, aby se brzy uzdravil. Gott ještě z nemocnice všem poděkoval a přiznal, že léčba je poměrně náročná. „Doufám, že se brzy všichni uvidíme, v lepších časech,“ podotkl ve vzkazu několikanásobný Slavík (více zde).

O zpěváka se stará přednosta kliniky hematologie Všeobecné fakultní nemocnice Marek Trněný a jeho tým odborníků. „Lymfom je systémové onemocnění, které se může vyskytnout v celém organismu. Využíváme proto systémovou léčbu - chemoterapii, imunoterapii, v posledním době i cílenou léčbu proti lymfomovým buňkám. Někdy je tato léčba doplněna radioterapií, tedy ozářením. Chemoterapie spočívá v aplikaci cytostatik. Jejich účinek tkví v blokádě množení a růstu nádorových buněk,“ řekl lékař v nedávném rozhovoru pro MF DNES (více zde).

, ,