Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nesmrtelná mrcha, diva, závodnice i podivín. Proměny Chantal Poullain

  7:50aktualizováno  7:50
Herečka Chantal Poullain (60) je neodmyslitelnou součástí kalendáře Proměny. Každý rok se v něm objeví jako známá celebrita nebo osobnost. Letos se s Michalem Dlouhým (48) a Janem Cinou (28) proměnili v hvězdy z filmu Smrt jí sluší. Podívejte se i na předchozí proměny zakladatelky Nadace Archa Chantal.

Chantal Poullain a její fotografie v kalendářích Proměny | foto: Koláž iDNES.cz

Část 1/9
Chantal Poullain, Michal Dlouhý a Jan Cina jako hvězdy filmu Smrt jí sluší v...
Meryl Streepová, Bruce Willis a Goldie Hawnová na plakátu k filmu Smrt jí sluší...

V nejnovějším kalendáři si Chantal Poullain střihla roli herečky známé skvělými výkony na stříbrném plátně. Dokonalý chameleon Meryl Streepová a její postava nesmrtelné mrchy Madeleine z filmu Smrt jí sluší byla podle fotografa Petra Kurečky pro Chantal jako dělaná. Za Bruce Willise zaskočil Michal Dlouhý a v Goldie Hawnovou se proměnil Jan Cina.

Chantal Poullain coby Kloboučník z filmu Alenka v říši divů v kalendáři Proměny...

V kalendáři Proměny 2016 s filmovými postavami se Chantal Poullain proměnila v Johnnyho Deppa, který ve filmu Alenka v říši divů (2010) hrál Kloboučníka.

„Ty nejnáročnější maskérské proměny vždycky čekají na Chantal. Na jednu stranu proto, že Chantal má ráda postavy, na kterých je k nepoznání, a na druhou stranu proto, že se na její proměně vždycky rádi vyřádíme. A Kloboučník, to byla lahůdka,“ řekl fotograf Petr Kurečka (na všechny proměny se podívejte zde).

Chantal Poullain coby Gene Simmons z kapely Kiss v kalendáři Proměny 2015

Rok předtím se Chantal Poullain představila coby Gene Simmons z kapely Kiss. Na výsledné fotografii nesměl samozřejmě chybět ani vyplázlý dlouhý jazyk rockové hvězdy.

„Nikdy jsem netušila, že ho mám tak dlouhý,“ komentovala své fyzické dispozice Poullain při focení kalendáře na rok 2015, který mapoval vývoj portrétu od olejomalby přes barvotisk, první černobílé fotografie až po barevné fotografie historických i současných osobností (více zde).

Herečka Chantal Poullain v kalendáři Proměny 2014 ztvárnila tarotovou kartu...

Kalendář Proměny 2014 opustil svět filmových celebrit a osobností a jeho tématem byly Tarotové karty. Snímky, které vznikly v bývalé ústavní kuchyni v Psychiatrické nemocnici Bohnice, se nesly v duchu starých obrazů a vznikaly před pozadím ručně malovaným barrandovskými mistry Stanislavem Sůvou a Jiřím Čihákem. Herečka Chantal Poullain v kalendáři ztvárnila tarotovou kartu Blázna (na ostatní proměny se můžete podívat zde).

Kalendář Proměny 2013: Addamsova rodina v podání Chantal Poullain a Anny a...

Addamsova rodina v podání Chantal Poullain, Anny a Kamily Polívkových v kalendáři Proměny 2013. Čtvrtý ročník se inspiroval slavnými filmovými dvojicemi, které ztvárnily reálné dvojice. V kalendáři se objevili Richard Genzer s Michalem Suchánkem jako Asterix a Obelix, nebo Karel Gott s manželkou Ivanou coby Vinnetou a Ribanna (více zde).

Z kalendáře Proměny 2012: Chantal Poullain jako Střihoruký Edward

Chantal Poullain jako Střihoruký Edward v kalendáři Proměny 2012, který se poprvé nechal inspirovat filmovými postavami.

„Když za mnou kluci přišli s nápadem na nový kalendář, ve kterém se budou muži měnit na slavné filmové postavy, trochu jsem se bála. Některé postavy jsem neznala, jiné jsem si nedovedla v podání českých herců představit. Ale pak jsem viděla první výsledky a je to opravdu bomba. Je to úplně jiné než dva předchozí kalendáře, ale zase naprosto originální,“ řekla Chantal Poullain na křtu v roce 2011 (o kalendáři jsme psali zde).

Chantal Poullain jako první československá automobilová závodnice  Eliška...

Druhý roční kalendáře Proměny se inspiroval světovými osobnostmi. Chantal Poullain se proměnila v první československou automobilovou závodnici Elišku Junkovou-Khásovou. V kalendáři Proměny 2011 zazářili také Vlasta Chramostová jako Winston Churchill, Halina Pawlowská coby Marilyn Monroe nebo Adela Banášová jako Woody Allen (více zde).

Chantal Poullain jako Marléne Dietrichová v kalendáři Proměny 2010

Kalendář Proměny 2010 byl úplně prvním a známé Češky se v něm proměnily v ženské i mužské osobnosti. Chantal Poullain se představila jako Marléne Dietrichová.

„Nápad vznikl spontánně během focení u Květy Fialové. Z původní myšlenky na sérii fotografií v podobném duchu, jako byla Květa v roli svého oblíbence Alberta Einsteina, se postupně zrodil nápad na ucelený soubor 12 fotografií pro kalendář nadace Archa Chantal,“ vysvětlil fotograf Petr Kurečka (více o focení zde).

Která proměna Chantal Poullain byla nejlepší?

celkem hlasů: 199

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 8. ledna 2017. Anketa je uzavřena.

Marléne Dietrich 66
Alenka v říši divů (Kloboučník) 48
Smrt jí sluší 21
Addamsova rodina 18
Střihoruký Edward 14
Eliška Junková-Khásová 13
Kiss 10
Tarotová karta Blázen 9
Autor:


Najdete na iDNES.cz